lot 376 ShamanV Irsku v uplynulých dnech proběhla tamní elitní dražba ročků zvaná Orby Sale. Zatímco její výběrová část Book 1 zaznamenala 2% nárůst průměrné ceny na 123.893 €, na Book 2 průměrná cena meziročně klesla o 8% na 23.136 €. Na obou byl přítomen bloodstock agent Tomáš Janda, který pro tuzemské stáje získal na Book 1 jednoho hřebce a na Book 2 dvě roční klisny. 

 
Akvizicí z Book 1 je za 20.000 € zakoupený hnědák (lot 376) irského původu z prvního ročníku vítěze Prix d'Harcourt (Gr.2) Shamana (Shamardal). V chovu začíná i jeho matka Friday Fizz (Kodiac), dcera listed vítězky Sugarhoneybaby (Docksider).

Kdysi špičkový a nyní úspěšný mladý plemeník Mehmas (Acclamation) je u nás zastoupen již několika potomky jako Drish Venture či Rabbit Mehmas. Dalším potomkem, jehož bychom měli vídat na našich drahách, je za 5.000 € privátně zakoupena hnědka (lot 785) z výborné rodiny. Klisna je druhým potomkem jednou vítězné Aubineau (Holy Roman Emperor), polosestry vítěze Richmond Stakes (Gr.2) a druhého z Middle Park Stakes (Gr.1) Ivawood (Zebedee). Na Gr.1 úrovni se prosadila i prabába Kinnaird (Dr Devious), vítězka Prix de l'Opera (Gr.1) a matka dvou blacktype vítězů.

O čtyři tisíce lacinější hnědka (lot 666) je dcerou breederscupového vítěze Expert Eye (Acclamation), který zatím nemá na našich drahách zastoupení. Matka Summer in February (Sixties Icon) na dráze nijak nezářila, v chovu však oba její startující potomci vyhráli. Klisna je polosestrou dvou grupových vítězů - vítěze Lennox Stakes (Gr.2) Dutch Connection (Dutch Art) a v John Porter Stakes úspěšného Grand Alliance (Churchill). (miv)        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net