Son of CorballisNa newmarketské dražbě koní v tréninku Horses in Training Sale, z níž v minulosti do Česka přišly takové hvězdy jako Ajanta, Blueridge Dancer, Darsalam či třeba Royal Mougins, byl podle ostrovních zdrojů ve středu pro českou stáj zakoupen mimořádně atraktivní dvouletek. Prostřednictvím agentury Kerr & Co/Bert Kerr, která v minulosti stála za výběrem největších es úspěšného majitele Rajmunda Pavly a později byla podepsána například i pod nákupem Derby vítěze Hazardera (Harzand), byl za 150.000 gns zakoupen dvouletý ryzák Son of Corballis (Raven's Pass).

 
Jako lot 1051 nabízený hřebec má za sebou sedm startů, všechny na distanci 5 furlongů (1000 metrů), z nichž vytěžil dvě vítězství a jedno umístění, díky čemuž jeho ostrovní rating dosáhl hodnoty 99 liber. Největším úspěchem svěřence Kierana P. Cottera bylo červencové vítězství v listed Tipperary Stakes (záznam), později finišoval pátý v listed Legacy Stakes a ostrovní kampaň zakončil devátým místem v Gr.3 Cornwallis Stakes v Newmarketu.

Hřebec je synem vítěze Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1) či Breeders' Cup Classic (Gr.1) ryzáka Raven's Pass (Elusive City), matka Equanimity (Exceed And Excel) neběhala a Son of Corballis je jejím prvním potomkem. Klisna je polosestrou vítězky dubajských Oaks (L) Devotee (Elusive Quality), která je blízkou příbuznou nové české akvizice, UAE Oaks se stalo kořistí i báby Danuty (Sunday Silence).

Son of Corballis startoval i v Gr.3 společnosti, kde doběhl devátý


Miloslav Vlček
foto Tattersalls    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net