ave maria arDruhým závěrečným dnem dnes pokračovala únorová mixed dražba společnosti Arqana v Deauville. Zatímco včera hrály prim dva rozprodeje, díky nimž byla nabídnuta řada koní, kteří by se jinak na dražbu nedostali, dnes bylo dění podstatně poklidnější. Z pohledu českého turfmana však nikoliv méně zajímavé.


V dražebním ringu se dnes totiž ukázaly dvě chovné klisny, které do Deauville přijely z Čech. Obě do dražby poslal anglický subjekt Stall Star Kingdom Racing a obě byly nabízeny březí po v českém chovu působícím Sleeping Indian (Indian Ridge). Jako první přišla na řadu odchovankyně Miroslava Ševčíka, nestartovavší pětiletá Ave Maria (Tiger Cafe) (lot 288), dcera vítězky Memoriálu Rudolfa Deyla Ameriky (Sectori). Z úvodních 1000 € cena vyrostla na 2.500 €, za které ji získal Zied Romdhane. Ten vydražil i druhou nabídnutou "českou" klisnu devítiletou Light Rose (Cape Cross) (lot 450), za kterou zaplatil dokonce 5.000 €.  Zied Romdhane, který je získal (a vedle nich dalších 46 koní), je bloodstock agent, nejčastěji nakupující pro majitele ze zemí jako Tunis, Libye apod.

light rose
Light Rose, foto Arqana

Romdhane získal za 17.000 € i lot 329, pod nímž byla nabídnuta dvanáctiletá Balle de Match (Peintre Celebre), matka loňského vítěze Velké mostecké steeplechase Peintre Elusif (Elusive City). Nového majitele získala i dvanáctiletá Bhaylana (Doneraile Court) (lot 445), matka vítěze Austrian Derby Black Canyona (Manduro), která byla prodána za 4.000 €.

Dnešní seance trochu zkorigovala včerejší skvělé statistiky včetně nové rekordní ceny, ale i po přičtení slabšího dne dosáhla dražba díky včerejším dvěma výprodejům výrazného nárůstu všech ekonomických ukazatelů. Během dvou dnů bylo prodáno 354 ze 420 nabídnutých koní (loni 281 z 352) za průměrnou cenu 14.922 € (loni 9.957 €) a významně vzrostl i medián ze 4.000 € na 5.500 €. (miv)   
    
Související článek:
Christian Richner vydražil 15 koní, nakupoval i Jan Faltejsek    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking