sub rose myboycharlieDražební společnost Arqana vydala katalogy na obě dvě své srpnové dražby - elitní Vente de Yearlings d'Aout, která proběhne od 14. do 16, srpna a na ní bezprostředně navazující Vente de Yearlings V.2, která nabízí cenově o něco dostupnější ročky a proběhne 17. srpna. 

 
Katalog elitní dražby čítá 355 hřebců a klisen těch nejlepších rodokmenů i exteriéru po předních evropských plemenících včetně. Jsou mezi nimi i čtyři potomci nedávno uhynulého Galilea (Sadler's Wells) včetně polosestry vítěze Epsom derby Wings of Eagles (Pour Moi) (lot 120), či sedm potomků francouzské jedničky Siyouni (Pivotal). Katalog ale nenabízí jen potomky evropských hřebců. Jako lot 52 je v katalogu uvedena hnědka z prvního ročníku neporaženého vítěze americké trojkoruny Justify (Scat Daddy), lot 19 nabídne v Evropě poměrně unikátní příležitost investovat do dcery japonské hvězdy Lorda Kanaloa (King Kamehameha).

Z českého pohledu je však nejzajímavější lot 291, ve Francii narozený hřebec po vítězi Prix Morny (Gr.1) Myboycharlie (Danetime) z Galileovy dcery Sub Rose, matky Koně roku Subway Dancera (Shamardal), dubajského Gr.3 vítěze Secret Advisor (Dubawi) či vítěze rakouského derby Silver Seam (Dark Angel). (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net