933Ve čtvrtek proběhla v Deauville Vente d'Automne - Elevage obstacle, podzimní dražba věnovaná koním pro překážkové dostihy. Kromě nákupu Jardin Micheletova otce Kingfishera (Galileo), o němž jsme vás již informovali, byla na dražbě pro tuzemský turf zakoupena i tři odstávčata s překážkovým potenciálem. Dva získala Hana Juránková, pod nákupem třetího je podepsán Tomáš Janda.


Nejdražším z českých nákupů byl za 46.000 € zakoupený letos v březnu narozený ryzák (lot 957) BELIBASTE, syn jedné z nadějí francouzského překážkového chovu začínajícího plemeníka Nirvana du Berlais (Martaline). Hřebec je druhým potomkem překážkové vítězky Muhta Style (Muhtathir), polosestry vítězky Grand Steeple-Chase d'Europa (Gr.1) Styline (Martaline), která je blízkou příbuznou nové akvizice.

Vnučkou skvělého Martaline (Linamix) je i další nákup Hany Juránkové bělka (lot 933) po Beaumec de Houelle (Martaline), první potomek neumístěné La Plaza (Kapgarde). Matka v chovu začíná, pro nás je však velmi zajímavé, že je polosestrou excelentního Northerly Wind (Saint des Saints), dvojnásobný vítěz Grande Steeple-Chase di Milano (Gd1), úspěšně hájící barvy Dr. Charváta.  

Nepřehlédněte: Český chov má novou posilu. Miroslav Kantek koupil Jardin Micheletova otce Kingfishera

A v souvislosti s nákupy Hany Juránkové se vrátíme ještě o den dříve na Podzimní dražbu, kde za 12.000 € získala pro českou stáj ročního hnědáka (lot 727) NIGHT CLUBBING, syna vítěze Dante Stakes (Gr.2) Telecastera (New Approach) a vítězky dvou překážkových dostihů Nuit de France (Dream Well).

Ve čtvrtek nakupoval i Tomáš Janda, který za 3.000 € získal letos narozenou bělku (lot 880) DUGREY (The Grey Gatsby), prvního potomka neumístěné Duper (Whipper). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net