lot 514 fascingrockSkoro jak přes kopírák proběhl, alespoň z pohledu českých nákupů, druhý a závěrečný den irské dražby ročků společnosti Goffs. Opět byl velmi aktivní Tomáš Janda, který nakoupil 12 ročků, z nichž 5 putuje do českých stájí, opět nakupovala Hana Poledníková, která stejně jako předchozí den stála za nejdražším českým nákupem a opět nakupoval i Ivo Köhler, který opět koupil jednoho ročka a opět po plemeníkovi Gregorian (Clodovil). Druhý den trochu zmírnil nepříznivé ekonomické výsledky úvodního dne, a tak celkově klesla průměrná cena "jen" o 10% na 8.445 € a medián o 9% na 5.000 €.  

 
Jak jsme již uvedli, za nejdražším českým nákupem opět stála Hana Poledníková, která za 25.000 € získala hnědáka (lot 514) po Fascinating Rock (Fastnet Rock) z listed umístěné Dancealot (Lawman). Pokud Vám rodokmen zní povědomě, nemýlíte se. Hřebec je pravým bratrem nestartovavšího tříletého valacha Prospect Rocka, kterého na předcházející dražbě koní v tréninku získal Tomáš Janda.

Vydražený hřebec však není jediným českým nákupem, který vám bude znít povědomě. Jedním z pětice do ČR směřujících ročků, které získal Tomáš Janda, je za 10.500 € vydražená ryzka (lot 534) po Australia (Galileo), jejíž matkou je dřívější úspěšná svěřenkyně Zdeno Koplíka ze stáje Lokotrans Slovakia Efily (Slickly), mj. vítězka Ceny Ministerstva podohospodárstva a rozvoja vidieka SR (Gd3). 

Z prvního ročníku úspěšného sprintera Far Above (Farhh) vybral Janda za 14.000 € vydražený lot 532, v Irsku narozeného ryzáka, jehož matka Dutch Mistress (Dutch Art), dvojnásobná vítězka, má na dráze dva potomky, jimž oběma se podařilo zvítězit. 

lot farabove

To plemeník Mastercraftsman (Danehill Dancer) je v Česku podstatně známější. Jeho dalším potomkem, s nímž bychom se mohli na tuzemských drahách potkávat, je za 4.000 € získaný ryzák (lot 768) ze čtyřikrát umístěné How Sweet It Is (Kodiac), pravé sestry listed vítězky Sweet Cecily a matky 4 vítězů ze 6 startujících potomků.

Dobře známým jménem je i světoběžník Highland Reel (Galileo), jehož dceru (lot 707) ze čtyřnásobné vítězky Moment In The Sun (Dubai Destination), matky 2 vítězů, Janda získal za 2.500 €.

Související článek: Hana Poledníková vydražila druhého nejdražšího koně dne irské dražby ročků, nakupuje i Tomáš Janda 

Do Česka putuje i další potomek Arc vítěze Waldgeista (Galileo). Tomáš Janda za 2.500 € získal jeho dceru (lot 611), která je prvním potomkem na dráze nevýrazné I Do Declare (Declaration of War), dcery listed vítězky a Gr.3 umístěné Satulagi (Officer).

Jak jsme již uvedli v úvodu, nakupoval i Ivo Köhler, jemuž opět padl do oka roček po vítězi Hungerford Stakes (Gr.2) Gregorianovi. Včera po něm za 3.500 € koupil hnědáka (lot 521) z trojnásobné vítězky a matky tří vítězů Delphie Queen (Desert Sun).

Miloslav Vlček
foto Goffs     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net