LilienbloomV dražebním kompexu společnosti Arqana v Deauville od soboty probíhá Vente d'Elevage, mixed dražba věnovaná především chovným koním a hříbatům. Podle výsledků dražby chovných klisen se zdá, že dostihový svět žádnou krizi neočekává, neboť hned 5 chovných klisen bylo prodáno za více jak milión eur a ta nejdražší, vítězka Prix de Opera (Gr.1) tříletá Rougir (Territories), dokonce za 3 milióny €. Nakupovali i manželé Kantkovi, kteří zakoupili jedno hříbě a získali též podíl na jedné chovné klisně.

 
Ivanou Kantkovou za 4.000 € zakoupený letos v březnu narozený hnědák (lot 541) je synem vítěze Prix du Jockey Club (Gr.1) či Irish Champion Stakes (Gr.1) bělouše The Grey Gatsby (Mastercraftsman), který má letos na dráze první dvouleté. Hřebec je druhým potomkem nestartovavší Emerald Zone (Maxios), bába Emerald Art (Excellent Art) dala mj. dvouletého vítěze Emerald Master (Mastercraftsman), který doběhl třetí v Bavarian Classic (Gr.3).

Skvělou matkou byla prabába Greenvera (Riverman), jejíž syn Royal Rebel (Robellino) dvakrát vyhrál Ascot Gold Cup (Gr.1), vnuk Getaway (Monsun) uspěl v Grosser Preis von Baden (Gr.1) a vnučka Guadalupe (Monsun) v Oaks d'Italia (Gr.1) a sama dala dva Gr.1 vítěze. 

Nepřehlédněte komentář žokeje šampióna Václava Janáčka: Španělé opět míří do Rijádu
 
O den dříve byla za 12.000 € prodána čtyřletá LILIENBLOOM (Mastercraftsman) (lot 499), kterou ale zřejmě v našem chovu neuvidíme. "Tu jsme koupili spolu s Emmanuelem Talvardem, synem majitele Haras du Cadran, pro společný bloodstock projekt za účelem odchovu a přípravy prodeje potomků na dražbách ve Francii," uvedl pro naše stránky Miroslav Kantek.

Klisna je dcerou dvojnásobné vítězky Border Bloom (Selkirk), která se v chovu blýskla francouzskou listed vítězkou Lilac Fairy (Redoute's Choice). Bába Hanami (Hernando) vyhrála Pretty Polly Stakes (Gr.2) a v chovu dala tři blacktype potomky. (miv)

foal tgg
Zakoupený hřebeček po The Grey Gatsby. Foto archiv manželů Kantkových    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net