Osarus zanr3Sezóna dražeb ročků je už v plném proudu a včera se do ní zapojila i francouzská dražební společnost Osarus. V úvodním dni její dvoudenní dražby bylo prodáno 80 ze 131 nabídnutých ročků (61,07%), za které bylo v souhrnu zaplaceno 841.000 €. Průměrná cena dosáhla 10.933 € a medián 8.000 €. Nejdražším koněm prvního dne byl Almanzorův (Wootton Bassett) syn z listed umístěná Passion Blanche (Dutch Art) vydražený za 50.000 €.

 
Na dražbě nakupoval i bloodstock agent Tomáš Janda, který získal dva ročky. Za ryzáka (lot 123) z druhého ročníku vítěze Eclipse Stakes (Gr.1) a Juddmonte International (Gr.1) Ulysees (Galileo) zaplatil 27.000 €, čtvrtou nejvyšší cenu, jaké bylo během úvodního dne dosaženo. Matkou nové akvizice, kvalifikované pro zisk francouzských majitelských prémií, je nestartovavší a v chovu začínající Realms of Light (Maxios), polosestra vítěze Rheinland-Pokal (Gr.1) a Premio Presidente della Repubblica (Gr.1) Saddexe (Sadler's Wells). Matčiny další dvě polosestry daly blacktype vítěze, jedna dokonce úspěšného v Gr.1 dostihu a kvalitu najdeme i v dalších generacích rodiny směřující k vynikající Best in Show (Traffic Judge).

Nepřehlédněte: Nové nabídky v Katalogu ročků. Darhorse přidal šest svých odchovanců z výborných klisen 

Za 8.000 € zakoupil Janda taktéž ve Francii narozenou ryzku jménem PADELA (lot 103), dceru plemeníka Panis (Miswaki), mj. otce Beau Massagota, a vítězky ve dvou letech Peaceful Deia (King's Best), která již v chovu dala dvojnásobnou vítězku Tindea (Tin Horse). Bába Peaceful Paradise (Turtle Island) vyhrála 6 dostihů včetně listed Sweet Solera Stakes a umístila se v Gr.3 Prix du Calvados. V chovu dala 7 vítězů z 8 potomků dostihového věku včetně listed umístěného Gogarty (Footstepsinthesand). Praprabába Nawara je matkou čtyřnásobného Gr.1 vítěze a pozdějšího polského plemeníka Alhijaze (Midyan), který na sklonku své chovné kariéry působil v chovu Ekofarmy Rybár. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net