westminster catNabídku Katalogu plnokrevníků, prodejního serveru věnujícímu se plnokrevným koním jak pro dostihové účely, tak i pro chov, rozšířila zajímavá tříletá klisna. Na svém kontě má nemalé úspěchy, jímž vévodí dvě vítězství v listed dostizích u našich severních sousedů.

 
Klisna se jmenuje WESTMINSTER CAT a má za sebou úspěšnou dostihovou kariéru v Polsku, kde běhala jako dvouletá a trávila tam i podstatnou část letošní sezóny. V Polsku vyběhla 9x, z toho 3x zvítězila, 5x se umístila a vydělala 83.140 zlotých. Více se jí dařilo loni, kdy vyhrála dva tamní listed dostihy - Nagrodu Dakoty a Nagrodu Efforty. Letos bylo jejím největším úspěchem páté místo v klasické Nagrodě Wiosenna (L), což je polská obdoba 1000 Guineas. V tuzemském tréninku absolvovala dva starty bez umístění ve Francii.

Nepřehlédněte: Ponntos a Josephino do Dubaje? Čeští zástupci jsou na přihláškách na Dubai World Cup Carnival

Klisna je nabízena jako dostihová za 138 tisíc korun, vzhledem ke své dosavadní kariéře i rodokmenu však v jejím případě lze reálně uvažovat i o následné chovné kariéře. Otec Alhebayeb (Dark Angel), společně se svým otcem hlavní zdroj ranosti nabízené klisny, vyhrál ve dvou letech July Stakes (Gr.2) a v chovu dal zatím 5 blacktype vítězů. Vedle nich je však otcem například také vítězky Ceny Masise Barthesy, premiantky Slovenského Oaks (L). Matka Katdogawn (Bahhare) vyhrála v USA několik blacktype dostihů včetně Gr.2 Santa Ana Handicapu, v chovu dala listed umístěného Oor Jocka (Shamardal).       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net