logo drazba ofRoční polobratr pětinásobné jedničkové vítězky Trinity (Ransom O'War), jehož otcem je Lord of England (Dashing Blade), by mohl bý jedním z taháků letošního ročníku Středoevropské dražby, která se uskuteční 11. října na pardubickém závodišti.


Ten je jedním z ročků německých chovatelů, kteří se na Středoevropské dražbě budou takto prezentovat poprvé. "Mám z toho radost, ti ročci jsou z dobrých rodin, matky měly rating i kolem 90 kilogramů, mezi otci jsou prověření úspěšní plemeníci jako Observatory či Tertullian" uvedl pro naše stránky spolupořadatel dražby Tomáš Janda, aktuálně si prohlížející ročky na dražbě v Baden-Badenu. To je i případ zmíněného polobratra Trinity, jehož matka Tascalina (Big Shuffle), NL vítězka, měla v GAG 88,5 kg a kromě Trinity či taktéž u nás běhající a v několika jedničkách umístěného The Storma (Monsun) dala i hřebce The Devil (Goofalik), který doběhl druhý ve Švýcarském derby.

Tradičně se na dražbě ukáží i produkty polských chovatelů, mezi nimiž bude i sourozenec klasické vítězky Determinacji, z produktů domácích chovatelů zmiňme polobratra výborné Carrie hřebce Chucka (z Crisba), pocházejícího z prvního ročníku vítěze Godolphin Mile (Gr.2) plemeníka Calming Influence (King's Best) či hřebce Old Beer (Bear King), syna úspěšné matky Old Rose (Big Shuffle), které na dražbu posílá Hřebčín Střelice, nabídnuta bude i dcera jedničkové Namolelly (Rainbows for Life) Nambra (Bretigny) z chovu Stanislava Rimkeviče.     

Početně by dražba neměla výrazně vybočovat ze standardů posledních let. "Zatím máme přihlášeno o něco více koní než loni v tuto dobu, očekávám, že konečný počet se bude pohybovat kolem 50 koní," odhaduje Janda a připomíná, že zvláště u koní v tréninku majitelé často čekají s přihláškami na poslední chvíli a hojně využívají druhého termínu přihlášek.       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking