Queens WilliamV neděli skončila BBAG Christmas Online-Sale, německá vánoční dražba, organizovaná online ve virtuálním prostoru. Dražba, na které byla mj. nabídnuta a nakonec za 2.000 € irským zájemcem zakoupena chovná klisna Glowing Cloud (Dylan Thomas), matka jedné z nejúspěšnějších tříletých klisen letošní sezóny Shining Sky (Pedro The Great), nakupovali i čeští zájemci, kteří získali dva koně.

 
Stáji Excelent-K s.r.o. se za 25.000 € podařilo získat dvouletého QUEEN'S WILLIAM (Sea The Moon) (lot 90), o kterého se přetahovala s německými zájemci. Donedávna svěřenec Markuse Kluga letos od konce září do 22. listopadu absolvoval tři starty, v nichž postupně obsadil čtvrté, druhé a opět čtvrté místo na distancích od 1400 do 1900 metrů. Vydělal 3.375 € a v Německu za svá umístění získal rating 74,5 kg.

Druhým českým nákupem je Tomášem Jandou za 2.500 € zakoupené odstávče (lot 104) po německém šampión plemeníkovi Areionovi (Big Shuffle). Vydražený ryzák je synem jednou umístěné So Fair (Zinaad), která s Areionem již dala 5 vítězů. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net