lot 318 goffsorby18Druhým závěrečným dnem včera pokračovala nejelitnější irská dražby ročků Goffs Orby Sale. I druhý den potvrdil, že zájem o ty nejlepší ročky přetrvává a roste a kupující jsou za ně ochotni utratit stále vyšší částky. Dokonce takové, které znamenají rekord v historii dražby.


Ten včera padl, přičemž okolnosti byly velmi podobné dražbě premiantky úvodního dne - opět byla nabídnuta skvěle vypadající dcera Galilea, opět to byla sestra Gr.1 vítězky, opět o ní měl zájem tým kolem Coolmoru, opět soupeřil s Phoenix Thoroughbreds a opět odešel ze souboje poražen. Narozdíl od hvězdy úvodního dne byla včera nabízená hnědka (lot 318) sestrou dokonce dvou Gr.1 vítězek - letošní vítězky Epsom Oaks (Gr.1) a druhé z Irish Oaks (Gr.1) Forever Together a v Dubai Fillies' Mile Stakes (Gr.1) úspěšné Together Forever. Jejich matka, nestartovavší Green Room (Theatrical), je navíc i matkou vítěze Prix Jean Prat Lorda Shanakilla (Speightstown). Už Together Forever a Forever Together vyvolaly vysoký zájem kupců, první byla prodána za 680.000 €, druhá za 900.000 € a jejich na dráze nepříliš úspěšná polosestra Signe (Sea The Stars) stála v roce 2014 dkonce 1,1 miliónu eur, roční sourozenec však nakonec stál více, než všichni tři dohromady. Amanda Skiffington, která koupila Signe, vydržela dražit zhruba k miliónu eur, pak už byla dražba opakováním předchozího souboje M.V. Magniera s týmem Phoenix Thoroughbreds, kterému se opět podařilo coolmorské udolat, ale až na částce 3,2 miliónu eur. To je nejen nejvyšší cena, jaká byla letos za ročka zaplacena, ale také nejvyšší cena za klisnu v celé historii dražby.

Nákupy Phoenix Thoroughbreds, kteří se šesti zakoupenými ročky za celkem 5,99 miliónu eur byli největšími kupci dražby, pomohly dražbě k rapidnímu růstu ekonomických ukazatelů. Ač bylo letos nabídnuto i prodáno významně méně ročků než loni (327/369 v porovnání s loňskými 373/433), tržby o 7% stouply na 43,474.000 €. Průměrná cena ze zvedla o 22% z loňských 109.112 € na 132.948 €, medián dokonce o 23%  ze 65.000 € na 80.000 €. Výrazně vyšší zájem byl o klisny - mezi 12 nejdražšími ročky byl jen jediný hřebec. (miv)

Kompletní výsledky dražbySouvisející článek:
Goffs Orby Sale zahájila dvoumiliónovou dcerou Galilea
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking