NN po BushrangerZatímco dvouletá Sázava (Hurricane Run) vyhrála dnes v Bratislavě dvojku a s dvěma triumfy na kontě se posunula k čelu domácích dvouletků, její o rok mladší polosestra, stojící necelých 150 km od ní ve středisku Darhorse v Krabčicích, se připravuje na jinou zkoušku - dražbu ročků v Baden-Badenu.


Dcera plemeníka Bushrangera (Danetime), vítěze Prix Morny (Gr.1) či Middle Park Stakes (Gr.1) a aktuálně čtvrtého nejlepšího plemeníka-debutanta v anglicko-irském žebříčku, je jedním z 8 ročků, které Darhorse na elitní německou dražbu posílá (viz starší zpráva). Ve skupině, sestávající z vlastních odchovanců Darhorse, v Krabčicích odchovávaných koních s Darhorse spolupracujícího irského chovatele Dereka Veitche a koní, zakoupených v mladším věku a odchovaných v Krabčicích s cílem je znovu nabídnout na dražbě, reprezentuje polosestra Sázavy tu poslední skupinu.

Hnědku zakoupila pro Darhorse letos v únoru na Goffs February Mixed Sale agentura Actionhorse za 7.200 euro (Sázava jako ročka stála 6.800 euro) a z pohledu cen polosourozenců i jejich výsledků na dráze to dnes vypadá jako velmi zajímavá cena. Matka obou klisen Saibhreas (Last Tycoon) sice vyhrála jen jeden menší dostih, v chovu si ale vede velmi dobře - každý z jejích 8 startovavších potomků dokázal zvítězit, nejlepší z nich Hopes and Fears (Captain Rio), vyhrál Derby du Languedoc (L) a doběhl druhý v Derby du Midi (L). Bába Angor (Lorenzaccio) byla též mimořádně úspěšnou producentkou vítězů - osmi jejím potomkům se podařilo vyhrát, jednomu v blacktype kategorii (listed vítězka a grupově umístěná  Nordic Soprano), ve které se další dcera Nordican dokázala umístit, obě klisny navíc založily rodiny, z nichž pocházejí další blacktype vítězové. Prabába Fanghorn je mj. matkou šampióna sprinterů Double Form a založila rodinu, ke které náleží mj. Sholokhov či Soldier of Fortune.     
 
NN po Bushranger 
Foto: Dcera Bushrangera a Saibhreas se v Krabčicích připravuje na dražbu ročků v Baden-Badenu, která proběhne tento pátek
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking