V posledních letech odešla do zahraničních chovů celá řada klisen, které sbíraly větší či menší úspěchy na českých drahách. K těm dostihově nejúspěšnějším patří vítězka Jarní ceny klisen (L) z roku 2016 Partyday (Footstepsinthesand), která se posléze neztratila ani na německé blacktype scéně. Jejího prvního potomka, letos 30. dubna narozeného hnědáka po vítězi Prix Jacques le Marois (Gr.1) Al Wukair (Dream Ahead), nabídne prosincová Vente d'Elevage v Deauville.


Vedle prvního potomka klisny (lot 809), která získala tři druhá místa v německých listed dostizích nabízí katalog prosincové mixed dražby celou řadu koní zajímavých i pro českého turfmana. Jako lot 670 bude například nabídnut letošní hřebec po Charm Spirit (Invincible Spirit) z trojnásobné vítězky Dentelle (Apeldoorn), matky úspěšný zástupců barev Jiřího Charváta a jeho ženy My Old Husbanda (Gentlewave), Dumnonie (Silver Frost) či Dominiqua (Motivator). V nabídce je i dcera Dentelle působící v chovu - Dyctynna (Stormy River) (lot 374). 

Pokud by Vás více lákaly právě chovné klisny, je na prodej jako lot 859 čtyřnásobná překážková vítězka Legende du Luy (Bonnet Rouge), čtrnáctiletá chovná klisna, která je polosestrou výborného Anakinga (Astarabad). K prodeji do ČR jménem přímo vyzývá tříletá Prague du Berlais (Balko) (lot 916), jednou ze 3 startů na rovinách umístěná klisna překážkového rodokmenu, jejíž matka Crystal du Berlais (Great Pretender) je polosestrou vítěze Velké pardubické Tzigane du Berlais (Poliglote).

Hodně zajímavou matkou by mohla v italských listed umístěná čtyřletá bělka Abiona (Jukebox Jury)(lot 35), klisna s GAG 86 kg, dcera vítězky Diana Trialu (Gr.2) Ars Nova (Soldier Hollow) z rodiny, kterou v Německu založila poslední vítězka československé trojkoruny Arva (Scottish Rifle). 

Nabízet se bude i třináctiletá Celestina Agostino (Street Cry) (lot 353), březí po Charm Spirit (Invincible Spirit). Matka 5 vítězů včetně Gr.2 umístěného King Genki (Arcano) a mj, také polosestra matky plemeníka Kentucky Dynamite, otce Wirelesse či Blessed Kiss, je též matkou třetího z Českého derby 2014 hřebce Vainakh (Rock of Gibraltar). (miv)


         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking