tattersall 2017V Newmarketu až do 2. prosince pokračuje Tattersalls December Foal Sale, dražba odstávčat, ze které do českého turfu přišel mj. i vítěz letošního Saint Leger a především Class 1 dostihu v Deauville Nagano Gold (Sixties Icon), kterého se Václavu Lukovi staršímu podařilo před dvěma lety získat za pouhých 3.500 gns. Následovníka klasického vítěze hledali letos v Newmarketu bloodstock agent Tomáš Janda i Zdeněk Jandejsek z Rabbitu Trhový Štěpánov.


Tomáš Janda se do dražení zapojil hned úvodní den ve středu, kdy za 5.000 gns získal lot 420, hnědku po Archipenko (Kingmambo), prvního potomka dvojnásobné vítězky ve třech letech Floriss (Medicean).

O den později se přidala i stáj Rabbit Trhový Štěpánov, stáj, která už z Newmarketu přivezla řadu posléze úspěšných odstávčat. Nejdražším z dnešních nákupů Rabbitu byla za 12.000 gns získaná ryzka (lot 564) po skvělém mílaři Toronado (High Chaparral)  z nestartovavší Holder's Hill (Danehill Dancer). Matka, bába ani prabába nové akvizice Rabbitu se na dráze nikdy neukázaly, ale přesto by bylo chybou získané hříbě podceňovat. Nestartovavší bába May Kiersey (Sadler's Wells) dala v chovu mj. v listed v Japonsku umístěného Bravissimo (Fastnet Rock), prabába Gwynn (Darshaan), zase tři blacktype vítěze v čele s vítězem Epsom Derby Pour Moi (Montjeu). Že v Pičíně věří krvi vítězů anglického ukazují i lot 604, za 4.000 gns vydražená hnědka po sprinterovi Bated Breath (Dansili) z vítězky ve třech letech Heavenly Sound (Street Cry), jejíž bába Helena Malony (Sadler's Wells)ú, sama umístěná v listed, je pravou sestrou vítěze Epsom Derby High Chaparrala, a také lot 637, klisnyapo vítězi Epsom Derby New Approachovi (Galileo) z Kingmambovi dcery Persinette, matky jednoho vítěze ze dvou startovavších potomků, který stáj Rabbit získala za 7.000 gns. Vedle nich do tréninkového střediska v Pičíně směřuje i za 8.000 gns vydražený lot 585, dcera plemeníka Make Believe (Makfi) a vítězky ve 3 letech Okawango (Nayef), polosestry úspěšného valacha Red Galileo (Dubawi). (miv)

      
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking