lot 141 cravenBUPo výborných výsledcích, kterých dosáhla breeze-up dražba v Doncasteru před týdnem, potvrdila rostoucí optimismus na trhu s nejrychlejší krví i nejvýznamnější evropská breeze-up dražba vůbec - dvoudenní Craven Breeze Up Sale, která včera skončila v Newmarketu.


Během ní bylo prodáno 98 (79%) ze 124 nabídnutých dvouletků (loni o 20 méně), za které noví majitelé celkem zaplatili 14,120.000 gns. Tržby meziročně vzrostly o obrovských 63% a dosažená výše je novým rekordem dražby, když ten předchozí, dosažený v roce 2008, překonala o více jak dva milióny guinejí. Výrazně vzrostly i obě středové hodnoty - průměr o 30% na 144.082 gns a medián o 42% na 110.000 gns a i tyto hodnoty jsou nejvyšší, jakých bylo na této dražbě dosud dosaženo.

Velká bitva se strhla o nejdražšího dvouletka (lot 141), potomka předčasně uhynulého Scat Daddy (Johannesburg), v USA narozeného syna dvojnásobné vítězky Gender Dance (Miesque's Son), matky vítěze Go and Go Round Tower Stakes (Gr.3) Great White Eagle (Elusive Quality), o kterého mělo zájem několik kupců, ale nejvytrvalejším byl bloodstock agent David Redvers, zastupující Qatar Racing, který za hřebce zaplatil 675 tisíc gns. Pokud se chcete podívat, jak vypadá 20 miliónů korun v pohybu - klikněte zde. Hřebec byl nabídnut k prodeji již jako roček na loňské September Yearling Sale v Keenelandu, ale tehdy nebyl prodán po nejvyšší nabídce 65 tisíc dolarů. Stojí za zmínku, že hřebec není prvním potomkem Gender Dance, který vévodil této dražbě. Výše zmíněný Great White Eagle na ní byl prodán v roce 2013 za 760 tisíc gns.

Druhým nejdražším dvouletkem dražby byl lot 26 - ryzák z prvního ročníku francouzského šampióna Intello (Galileo)  z listed vítězky a matky dvou stakes vítězů Mariky (Marju), kterého za 575.000 gns získal John Ferguson, nakupující pro šejka Mohammeda (cval zde). (miv)

Video z prvního a druhého dne.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking