ArkalonVčera pokračovala druhým dnem dražba společnosti Arqana v Deauville. Zatímco v úvodu byli nabízeni koně v tréninku, nyní přišli na řadu ročci. I tentokrát čile nakupoval bloodstock agent Christian Richner, z jehož včerejších nákupů jsou 4 ročci určeni pro Richnerovy české klienty, ostatní směřují do Polska a Maďarska.

 
Nejdražším z českých nákupů byl za 36.000 euro vydražený lot 467 hřebec Arkalon (na snímku). Roček překážkového původu je synem listed vítěze na rovinách a Gd3 vítěze na překážkách plemeníka Tiger Groom (Arazi) a francouzské vítězky Ville Valio (Poliglote). Ta je matkou tří překážkových vítězů, přičemž všechny dala s Arkalonovým otcem Tiger Groom. Mezi zmíněnými vítězi najdeme i klisnu Azura du Kalon, Gd3 vítězku z Auteuil.

I druhý Richnerův nejdražší roček, za 31.000 euro vydražený Spepo (lot 452), má překážkvý původ. Jeho otcem je přední francouzský překážkový plemeník Kapgarde (syn plemeníka Garde Royale, pravého bratra Mill Ponda) a matkou pětinásobná překážková vítězka Spepita (Marathon).

Hodně zajímavý rodokmen má i za 22.000 euro vydražený lot 333. Dosud nepojmenovaná ryzka francouzského původu, dcera plemeníka Linngari (Indian Ridge), je pravou sestrou vítěze Prix Policeman (L) a třikrát v grupové společnosti umístěného Mr Pommeroy.

amerisagne yearlig
Sestra úspěšného Mr Pommeroy, zakoupená v Deauville za 22.000 euro, foto Arqana 

Nejlacinějším ze včerejších Richnerových nákupů byl za 4.000 euro získaný lot 298 - ve Francii narozená a dosud nepojmenovaná dcera plemeníka Samum (Monsun) z trojnásobné vítězky na rovinách a a třikrát umístěné na překážkách (včetně třetího místa v listed Prix Finot) klisny Chattleya (Desert King). 

Související článek:
Čtveřice koní z Deauville do českých stájí


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking