Německá dražební společnost BBAG zveřejnila katalog na svou zářijovou dražbu ročků, která je jednou z nejdůležitějších dražeb i pro český turf. V katalogu dražby, ze které k nám v minulosti přišla dlouhá řada úspěšných koní a kterou v letošním klasickém ročníku zastupují mj. King Heart, Oriental Glory či Forever Dry, najdeme celou řadu sourozenců koní, běhajících u nás.


K těm patří například  tmavý hnědák Acturus (lot 112) syn plemeníka Wiesenpfad (Waky Nao) a Danehillovy dcery Adora, matky 9 vítězů včetně vítěze Ceny zimního favorita a ve dvou letech neporaženého šampióna českých hřebců Addisona (Tannenkönig). Acturus je zároveň 3/4 bratrem vítěze Zukunfts Rennen (Gr.3) Abendwinda (Wiesenpfad), který je synem klisny Adele, pravé sestry Addisona.

Dalším z českého pohledu zajímavým ročkem je lot 197, dosud nepojmenovaná ryzka po Adlerflug (In The Wings) z dvojnásobné vítězky Tucana (Acatenango), matky dvou blacktype potomků včetně valacha Tahini (Medicean), který po dvou třetích místech v německých derby trialech vyrostl v péči Josefa Váni v excelentního překážkáře, loni úspěšného ve Zlatém poháru Elektrizace železnic (I.k.) a Poháru Josefa Váni (L).

Zajímavým koněm z našeho pohledu je i lot 78, tmavý hnědák Narcos. Syn úspěšného plemeníka Soldier Hollow (In The Wings) je druhým potomkem listed vítězky a Gr.3 umístěné klisny Namera (Areion), pravé sestry dvouleté i tříleté šampiónky Najinské, nyní působící v chovu centra Darhorse.

V katalogu najdeme i dva ročky z klisen, které běhaly u nás. Tím prvním je dosud nepojmenovaná tmavá hnědka (lot 16) po Pastorius (Soldier Hollow), dcera klisny Seenixe (Artan), které v péči Josefa Váni vyhrála v letech 2009 a 2010 tři překážkové dostihy a doběhla druhá v Markgraf Nerthold-Rennen, listed proutěnkách v Baden-Badenu, druhým hřebec Abendprinz (Lord of England) (lot 39), první potomek klisny Adira (Lomitas), bývalé svěřenkyně Vladislava Fedorowicze, v jehož péči získala před 5 lety dvě vítězství včetně triumfu v dostihu II. kategorie.

Bohatý katalog, nabízející 279 ročků, nabízí vedle potomků většiny předních německých hřebců i potomky plemeníků jako Australia (Galileo), Camelot (Montjeu), Dawn Approach (New Approach), Fastnet Rock (Danehill), Footstepsinthesand (Giant's Causeway), Gleneagles (Galileo), Golden Horn (Cape Cross), Holy Roman Empreror (Danehill), Intello (Galileo), Kendargent (Kendor), Kodiac (Danehill), Nathaniel (Galileo), New Approach (Galileo), Oasis Dream (Green Desert), Pivotal (Polar Falcon), Rajsaman (Linamix), Rock of Gubraltar (Danehill), Sea The Stars (Cape Cross) či Siyouni (Pivotal).

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking