Lot 399 tjDruhým a závěrečným dnem včera pokračovala irská dražba ročků Tattersalls Ireland September Yearling Sale. Z pohledu pořadatele se druhý den nevydařil tak, jako den předešlý, neboť po předchozím 5% nárůstu průměrné ceny, klesl průměr v druhém dni o plných 14%. Za celou dražbu tak průměrná cena zaznamenala meziroční 5% pokles. Prodalo se však vysokých 90% (413) ze 458 nabídnutých ročků a medián stoupl o 11% na rovných 26 tisíc eur.

 
Stejně jako úvodního dne i toho závěrečného se aktivně zúčastnil bloodstock agent Tomáš Janda, který pro české stáje vydražil tři ročky - jednoho hřebce a dvě klisny. Nejdražším z Jandových nákupů byl za 22.000 € zakoupený lot 399, syn u nás dobře známého Holy Roman Emperora (Danehill) a Gr.2 umístěné Dream Play (In The Wings). Té dosud vyběhlo 7 potomků, 3 z nich zvítězili, přičemž syn Corsen (Cape Cross) získal dvě umístění v listed. Její na dráze pouze umístěná dcera La Tour Rouge (Monsun) je matkou vítězky Prix Belle de Nuit (Gr.3) Control Tower (Youmzain).

Nepřehlédněte: Začala irská dražba ročků. Tomáš Janda první den získal jednoho hřebce po Al Wukair

Potomkem jiného coolmorského plemeníka úspěšného mílaře Gleneaglese (Galileo) je další z Jandových nákupů hnědka (lot 430) z dvojnásobné francouzské vítězky Firstclass (Lawman). Polosestra dvou blacktype koní má na dráze zatím jediného potomka.

Za 6.000 € vydražil Janda ještě klisnu (lot 445) z prvního ročníku vítěze Irish 2000 Guineas Phoenix of Spain (Lope de Vega) z nestartovavší George Hyde (Yeats). Sadler's Wellsově vnučce zatím vyběhl jediný potomek hřebec Teofilo Star (Teofilo), vítěz dvou dostihů. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net