Lot 29Včera proběhla tradiční jarní aukce společnosti BBAG v Baden-Badenu, z níž v minulosti do českého turfu přišel například vítěz Českého derby a současný plemeník Tullamore (Theatrical). Letos byl však zájem našich stájí nižší. Podle dražebního protokolu čeští majitelé zakoupili tři dvouleté koně v nižších cenových relacích, z nichž dva získal bloodstock agent Christian Richner a jednoho Jaroslav Myška.

 
Myška vydražil za 2.000 € lot 83, dosud nepojmenovaného tmavého hnědáka po vítězi italského derby Worthadd (Dubawi), který se v Česku dobře zapsal díky vítězi Velké jarní ceny Ignaciu Reillymu. Matkou Myškovy akvizice je nestartovavší Samaha Hills (Kandahar Run), dcera listed umístěné Samara Valley (Dalakhani) a zakoupený hřebec je jejím prvním potomkem. Prabába Slap Shot (Lycius) byla šampiónkou dvouletých klisen v Itálii, kde jako tříletá získala titul šampióna sprinterů.

Christian Richner získal v Badenu dva koně a oba pro své české klienty. Za 5.500 € získal v Irsku narozenou Rebelle D'Arnoult (lot 40), klisnu z prvního ročníku vítěze Jersey Stakes Mustajeeba (Nayef), nyní působícího ve Francii na Haras de Fleury. Matka Riynaaz (Cape Cross) jednou zvítězila, na dráze jí vyběhli zatím 3 potomci, mezi nimiž má jednoho vítěze klisnu Rinarii (Tamayuz), která na ostrovech získala 3 vítězství.Také druhá Richnerova akvizice pochází z Irska. Hnědka Marjaneh (lot 8), za kterou zaplatil 1.000 €, pochází z prvního ročníku vítěze Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1) bělouše Outstrip (Exceed and Excel), připouštějícího na Dalham Hall Stud za 5.000 Ł, jehož dcera Flippa The Strippa před týdnem zvítězila v listed National Stakes v Sandownu. Matka Angel Oak (Teofilo) se dvakrát jako tříletá umístila ve Francii a Marjaneh je jejím druhým potomkem. Bába Spring Oak (Mark of Esteem) zvítězila v Prix Cleopatre (Gr.3) a umístila se v Gr.1 E.P. Taylor Stakes.

Celkem bylo na dražbě prodáno 67 (69%) z 97 nabídnutých koní, zatímco před rokem našlo nové majitele 54 (68%) ze 79 nabízených. Tržby vzrostly o třetinu na 697.600 €, průměrná cena o 7% na 10.412 €. Nejdražšího koně dražby, dvouletého ryzáka německého původu Meeradlera (lot 29), syna Adlerfluga (In The Wings) a nestartovavší Meerschweinchen (Areion), zakoupil Horst Putwill za 58.000 €. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net