Celkem 152 dvouletků čítá právě zveřejněný katalog na první ze dvou newmarketských breeze-up dražeb Tattersalls Craven Breeze Up Sale, která se bude konat od pondělí 17. dubna do středy 19. dubna.


Nejprestižnější breeze-up dražba v Evropě se může chlubit výbornými výsledky - od roku 2014 s ní vyšlo 34 grupových a listed vítězů včetně loňského Gr.1 vítěze Ventura Storm (Zoffany). I letošní katalog nabízí řadu zajímavých koní, kteří by statistiky dražby mohli vylepšit. Mediálně nejatraktivnější jsou dva - loty 17 a 63. Pod prvním bude představen v Anglii narozený ryzák, zřejmě jediný syn Frankela (Galileo), který bude letos na breeze-upu v Evropě nabídnut. Hřebec je synem vítězky jednoho dostihu ve Francii klisny Laurelei (Oratorio), polosestry evropského šampióna tříletých a vítěze Irish Derby (Gr.1) Cape Blanco (Galileo). Z našeho pohledu je zajímavá třetí matka Froudroyer, která je mj. bábou u nás úspěšně běhajícího Polish Magica.

Druhý sledovaný lot reprezentuje japonský chov. Hnědka, narozená 23. března, je dcerou tamní současné jedničky mezi plemeníky Deep Impacta (Sunday Silence) a kvalitu najdeme i na mateřské straně jejího rodokmenu. Matka Soinlovewithyou (Sadler's Wells) sice vyhrála jen jeden dostih jako dvouletá, je však polosestrou dvou evropských šampiónů - Duke of Marmalade (Danehill) a Ruler Of The World (Galileo). (miv)     

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking