V aktuální nabídce Katalogu ročků, službě společnosti Blacktypepedigree, s.r.o. pro české chovatele, je nyní již jen 12 posledních ročků. Z napajedelského chovu poslední trojice na prodej, z chovu Miroslava Ševčíka poslední roček, stejně jako od chovatele Eduarda Kubíčka.


Ač nabídka již není tak široká jako před pár měsíci, vybrat si z nabízených ročků mohou jak majitelé, hledající koně do rovinového provozu, tak i ti, dávající přednost překážkovým dostihům. A také několik takových, u nichž lze kombinovat obojí. Dovolte nám představit část z nabízených ročků.

Zajímavým plemeníkem by v ohledu kombinace rovinové i překážkové kariéry mohl být Pouvoir Absolu. Sadler's Wellsův syn si sám vyzkoušel překážky a krev jeho otce patří dnes k nejžádanějším v ostrovním překážkovém sportu. Pouvoir Absolu udělal sám letos obrovský skok díky zimní královně Dark Absolu a velmi přesvědčivému vítězi dostihu Fitmin Cupu Well Absolu, letos se též dočkal prvního překážkového vítěze, kterým byla tříletá Calawi. Pouvoir Absolu má v nabídce tři dcery -  Michelle Absolu (z Madam Egerta po Egerton), vnučku Gd1 umístěné proutěnkářky Makalde (Alkalde), Latinu Lady (z La Rainba po Rainbows for Life), polosestru dvou jedničkových koní a Nearticu (z New Soul po Sinndar) ze solidní německé rodiny.   


Mimořádnou reputaci si ve středoevropském regionu vybudoval polský plemeník Jape (Alleged), který byl nejen velmi úspěšným otcem rovinových šampiónů, ale, což vynikne zvláště z pohledu našeho turfu, i zcela mimořádným otcem překážkových koní. Pokud hledáte ročka s jeho krví, máte v katalogu na výběr hned z několika různých variant využití Japovy krve. Tatonka (z Takréga po Laroche) je synem možná vůbec nejtřídovějšího Japova potomka Age of Japa, který mimořádnou třídu předvedl jak v rovinovém, tak i v překážkovém provozu. Japa ve druhé generaci svého rodokmenu má i Dajána (Ray of Light - Divoká Šárka, Jape) z rodiny Divé Báry (Sectori), zatímco Sabenity Berry (The Bogberry - Sabana, Magnus) je vnučkou Japova prvního syna v českém chovu, šampióna proutěnkářů Magnuse.

 


Rodiny dnes hýbou světovým turfem a není důvod, proč by tomu tak nemohlo být i u nás. Rodinou, jejíž renomé přesahuje hranice našeho turfu, je rodina u nás založená klisnou Sweety Answer (Peintre Celebre), dodnes nejdražšího ročka, jakého kdy český majitel pro běhání u nás zakoupil. V chovu již dala dva potomky umístěné v klsických dostizích, zda se k nim zařadí i nabízený Sophist (The Bogberry) uvidíme za necelé dva roky, není však v našem turfu mnoho ročků, kteří by disponovali podobnými předpoklady jako on. 
Nicméně v zemi Velké pardubické, nejbohatšího dostihu celé střední Evropy a dostihu, jehož prestiž již dávno překonala hranice střední Evropy, jsou stále velmi žádáni koně, kteří by mohli v tomto dostihovém fenoménu uspět. Cesta k Velké je dlouhá a mnohdy velmi trnitá, a samozřejmě také drahá. Ovšem pokud chcete na ní vyrazit s koňmi za relativně nižší cenu, ovšem nikoliv s nižšími předpoklady, nabízí Vám Katalog ročků dva odchovance Vítězslava Vandy pocházející z rodiny, která už vítěze Velké dala. Oba jsou potomky blacktype vytrvalce z překážkové linie Mariydiho (Kalanisi), plemeníka, který by v ostrovních reáliích plnil funkci žádaného překážkového plemeníka. Jak se mu povede u nás, na to si budeme muset ještě chvilku počkat, ovšem pokud chcete investovat do jeho potomků dříve, než přitáhne většinu trhu, máte možnost. Jeho syn Chariydi je synem Lincolnovy dcery Charente a tudíž i polobratrem jednoho z nejúspěšnějších překážkových koní českého chovu posledních let, vítěze "malé Velké pardubické" Ceny Labe (L) Cherwicka. Ze stejné rodiny pochází i Mariydiho dcera Chrismary (z Chrisanta, Bin Shaddad), jejíž obě hlavní linie směřují k Never Bendovi, jehož syn Mill Reef, Mariydiho praděd, založil nejen úspěšnou rovinovou, ale také velmi úspěšnou překážkovou linii. 

 

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking