lot 286 postponedVe středu začala v Newmarketu Foal Sale společnosti Tattersalls, nejvýznamnější evropská dražba hříbat. První den čtyřdenní dražby bylo prodáno celkem 171 za průměrnou cenu 15.350 gns, přičemž medián činil rovných 10 tisíc guinejí. Nejvyšší cenu úvodního dne zaplatil Redpender Stud, který za 75 tisíc gns získal hřebečka z třetího ročníku vítěze York Stakes (Gr.2) Time Test (Dubawi).

 
Nakupoval i Tomáš Janda, který získal dva hřebce. Za 4.000 gns se mu podařilo koupit hnědáka (lot 286) po dvojnásobném evropském šampiónovi Postponed (Dubawi), majícím letos na dráze první dvouleté. Matka Musical Sands (Green Desert) neběhala, ale je pravou sestrou vítěze Jebel Hatta (Gr.2) Alkaadhem a polosestrou matky vítěze South Australian Derby (Gr.1) Russian Camelota (Camelot). V chovu zatím dala 4 startující potomky a mezi nimi jednoho vítěze.

Druhým Tomášovým nákupem je o polovinu lacinější hnědák (lot 206), který je dalším Jandou zakoupeným potomkem plemeníka Outstrip (Exceed and Excel), mj. otce sprinterky Datthirey či dvouleté naděje Lokotransu Darling In Pink. Matka Starlit Cantata (Oratorio) vyhrála 4 dostihy ve třech a čtyřech letech a její jediný startující potomek dvouletá Capitulation (Elzaam) už zvítězila. Klisna je navíc polosestrou vítězky Oaks Sedmikrasky (Excellent Art), nyní působící v chovu Jiřího Trávníčka. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net