kniha sazky2Biografií jezdce a trenéra Františka Vítka, která vyšla před 6 lety, odstartovala po letech půstu hojná publikační činnost, která na pulty knihkupectví přinesla portréty a životopisy celé řady osobností našeho dostihové světa, v českém  překladu vyšly i oceněné americké tituly Sázka na outsidera a Poslední dny slávy. Nabídku pro knihovnu turfmana nyní rozšiřuje kniha z jiného ranku, která mnohé říká už svým názvem - Dostihy, sázky a hazardní hry očima bookmakera.

 
Autor Filip Husák slibuje, že se v knize dozvíte, "jaké jsou nejčastější chyby sázkařů a jakým oblastem hazardních her se vyhnout. Získáte přehled o specifikách jednotlivých sportovních odvětví, která se objevují v nabídkách sázkových kanceláří. Seznámíte se se základními principy a matematickými zákonitostmi hazardních her a kurzového sázení. Dozvíte se, jak sázkové kurzy vznikají. Poznáte různé strategie a styly sázení, money management a mnoho dalšího."

Pro bližší představu, co Vám kniha může nabídnout, přinášíme nejen její obsah, ale i krátkou ukázku:

Pohledem do paddocku mohou hráči proti bookmakerovi získat zásadní výhodu. Ten obvykle kurzy připravuje takzvaně z papíru minimálně jeden den dopředu. O aktuálním fyzickém ani psychickém rozpoložení jednotlivých účastníků tedy povětšinou mnoho neví, takže tato okolnost v kurzech nebývá promítnuta. Při posuzování ovšem není důležitá samotná líbivost exteriéru plnokrevníka. O tom hovoří i oblíbené pořekadlo, že „krása neběhá“. Čeho si tedy všímat? Jednou z částí těla, na kterou je dobré zaměřit pozornost, jsou uši. Přesněji jejich postavení. Pokud nejsou vzpřímeny nahoru nebo otočeny dozadu, ale jsou v pozici mezi těmito dvěma polohami, nejedná se o příliš dobré znamení. Dále je dobré zkontrolovat srst, která by se měla lesknout. V jarní nebo podzimní části sezóny mohou mít někteří koně ještě nebo už zimní ochlupení, což může značit spíše slabší formu. To platí zejména pro hřebce, u klisen to tak jednoznačné není. Zajímavým znakem je rovněž pocení. Jeho příčiny mohou být různé, vysoká okolní teplota, nervozita nebo nějaké jiné nepohodlí. Důležité je také sledovat, na jakém místě se pot objevuje. Je-li to na krku nebo mezi zadníma nohama, nemusí to znamenat nic zásadního. Pokud je to však pod sedlem, je lepší se takovému jedinci u sázkových pokladen raději vyhnout. Vhodné je pozorovat i celkové chování. Jestliže kůň při chůzi lehce poskakuje, je pravděpodobně v dobré pohodě a na start se těší. Naopak když mladý hřebeček pořehtává na každou kobylku, která se kolem něj mihne, případně ukazuje své přirození, je celkem zřejmé, že to poslední, co ho zajímá, je nadcházející dostih. Hodnocení účastníků v paddocku je pochopitelně nezbytné provádět komplexně.

Objednat knihu
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking