kone na namesti ilustracniTradiční upoutávkou na mezinárodní výstavu Koně v akci je nejen průvod ulicemi města, ale také ukázky z programu na Pernštýnském náměstí. KONĚ NA NÁMĚSTÍ se letos konají v pátek 23. srpna od 17 hodin.


Průvod kočárů, koní a jezdců se vydá z Pardubického závodiště už o hodinu dříve. Po ulicích Teplého a 17. listopadu projede třídou Míru, aby Zelenou branou vjel na Pernštýnské náměstí. A protože téma letošní výstavy je historické a majestátní – Ve jménu krále, nebudou chybět ani dobové kostýmy.

V kočárech pojedou král s královnou, budou tu panošové, rytíři apod. Na Pernštýnském náměstí pak diváci uvidí menší ukázky z programu, které nám prostředí náměstí umožňuje, například skupinu historického šermu „FEXT“, ale také třeba taneční vystoupení,“ přibližuje program akce manažerka výstavy Koně v akci Kateřina Mandysová.

Průvod se poté vydá po Jahnově třídě přes Karlovinu, Anenský podjezd a Pichlovu ulici zpět na závodiště. Průvod bude doprovázet Městská policie Pardubice včetně jejího jízdního oddílu. „Prosíme řidiče o pochopení. Může samozřejmě dojít k zpoždění dopravy, ale věříme, že pohled na barevný průvod koní bude stejně jako v minulých letech stát za to,“ dodala Mandysová. Vstup na program Koně na náměstí je zdarma.

KONĚ V AKCI
V pořadí 21. ročník mezinárodní výstavy KONĚ V AKCI se koná o víkendu 24. a 25. srpna a představí se na něm na 350 koní. Už v pátek 23. srpna ale začínají první soutěže šampionátů plemene hafling (od 14:00 hod. drezura).

Sobotní program začíná už v 8:00 hod., od 10:00 hod. budou otevřena dětská stanoviště. Program před tribunami, který vždy nabízí zajímavé ukázky a dovednosti koní, začíná ve 14:00 hod a jeho vyvrcholením bude soutěž v těžkém tahu, která se zahájí v 16.30 hod. Stejně jako vloni je připraven večerní program. Od 20:00 hod. bude na podiu před tribunami hrát kapela Eddie Edwards & Friends, přestávky vyplní Jan Venas ml. s ukázkami historické hudby v Dostihovém klubu.

V neděli program startuje v 9:00 hod., program před tribunami už v pravé poledne. Jeho vyvrcholením bude ve 14:00 hod. rytířský turnaj v podání skupiny Štvanci, která tak připomene výročí řádu templářů. Program ukončí dostihy koní různých plemen, úplnou tečkou bude dostih chladnokrevných koní „O pohár ředitele dostihového závodiště“.

Kompletní program výstavy je k dispozici na http://zavodistepardubice.cz/kone-v-akci
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking