Vapeta2Kulaté dvacetiny dnes slaví ryzka Vapeta (Arcane - Vakacia, Dara Monarch), odchovankyně Hřebčína Napajedla, která v barvách stáje Mikon manželů Michalcových vyhrála na počátku století 7 dostihů a získala mj. titul Nejlepší tříleté klisny a dva tituly pro Nejlepšího koně českého chovu.


Vítězka Oaks (L), Velké ceny českého turfu (Gd3), ale také památného Central European Breeders' Cup Classic (Gd1) v Mostě dala v chovu 3 vítěze ze 7 startovavších potomků. Nejlépe si z jejích potomků vedla třetí z Ceny zimního favorita i Gerschova memoriálu Vaneta (Tiger Cafe) a taktéž třetí v Gerschově memoriálu Vermillion (Ray of Light).

Již penzionovaná šampiónka tráví čas na zaslouženém odpočinku v dvouhektarovém výběhu u rodiny Michalcových, kde jí dělá společnici klisna plemene Quarter Horse. "Vypadá skvostně, stále je skvěle osvalená, ve výborné kondici," komentoval její aktuální formu Ivan Michalec. Pokračovatelkou Vapetina rodu poté, co se majitelé rozhodli klisnu již dále nepřipouštět, by mohla být její výše zmíněná dcera Vaneta, působící v chovu Hřebčína Napajedla a aktuálně březí po Egertonovi (Groom Dancer). (miv) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking