Vědět, kdy jsou koně ohroženi tepelným stresem, je stejně důležité jako znát klinické příznaky přehřátí. Umožňuje to majitelům koní upravit denní činnost, kdy budou pracovat, nebo práci úplně odložit. Mezi příznaky tepelného stresu u koně patří zvýšená tělesná teplota (40,5-41,6 °C), zrychlené dýchání, rychlý puls, celková slabost, suchá kůže a dehydratace.
Elektrolyty jsou látky, které se v roztoku štěpí na elektricky nabité částice nazývané ionty.U koní hrají elektrolyty důležitou roli při udržování osmotického tlaku v tělních buňkách a tím jsou nezbytné pro nervovou a svalovou aktivitu.Během sportovního nebo pracovního výkonu se sodík (Na+), draslík (K+), chlór (Cl-) a hořčík (Mg++), ztrácí potem a močí.
V neděli 27.6.2021 se ve Velké Chuchli běžel klasický dostih pro 3-leté koně na 2400 metrů, o celkovou dotaci 2 000 000 Kč. Vavřínový věnec s modrou stuhou vyhrál favorit dostihu HAZARDER ze stáje Dr.Jiřího Charváta. Vítězné stáji a jejímu trenérovi Pavlu Tůmovi jsme blahopřáli na stránkách Fitmin&TURF Magazín i s poděkováním, že ve vítězné stáji dlouhodobě využívají extrudovaná krmiva Fitmin. Aby naše poděkování bylo úplné, musíme také poděkovat dalším umístěným v tomto prestižním dostihu.
Správná výživa koní začíná výběrem vhodného krmiva. Ten je zpravidla ovlivněn kategorií a způsobem využitím koně. Podávání samotných objemových krmiv nemůže naplnit všechny výživové požadavky a musí se přidávat nějaký koncentrovaný zdroj energie s dalšími doplňky základních živin, minerálních látek a vitamínů.