Lyon la SoieDnes vpodvečer na závodišti Lyon-La Soie zahájil letošní dostihovou sezónu trenér Arslangirej Šavujev, který sem vyslal dva zástupce stáje Valentina Bukhtoyarova, které jezdil Bauyrzhan Murzabayev. Svůj dostihový debut si tu odbyl osmým místem tříletý Bahama Pa Pa. Dobrý výkon předvedl čtyřletý Arif, který obsadil čtvrté místo.

Syn Amirkulovovy Listed vítězky a v mnoha grupových dostizích umístěné Bahama Mama (Invincible Spirit), tmavý hnědák Bahama Pa Pa (Medicean), startoval v Prix Cris Kraft kat. G pro tříleté koně o 16.000 euro. Z nejnižšího startovního boxu mezi 12 koňmi dobře odstartoval a většinu 1800 metrů dlouhé trati absolvoval u bariéry mezi čtvrtou až šestou pozicí. V oblouku do cílové roviny ho Murzabayev vyvedl do druhé stopy. V cílové rovině Bahama Pa Pa trochu bočil a nakonec obsadil osmé místo, necelých 6 délek za vítěznou Snowy Amour (Azamour) trenéra Brogiho.

O půldruhé hodiny později poprvé vyslal trenér Šavujev na start loňského lednového vítěze v Dundalku a účastníka Ruského derby Arifa (Nayef). Na rozdíl od svého stájového kolegy měl Arif v 1800 metrů dlouhé Prix Colonel Martin kat. E o 17.000 euro nejvyšší startovní box. Bauyrzhanu Murzabayevovi se ale podařilo dostat ho záhy na druhou pozici za vedoucího koně. V cílové rovině se pole vyrovnalo, zrychlovali i další soupeři a Arif nakonec obsadil těsné čtvrté místo, hlavu za třetím v cíli. Na vítězného Alcoye (Aussie Rules) vedeného Ioritzem Mendizabalem ztrácel v cíli Arif, který byl největším outsiderem dostihu (66:1), délku a čtvrt. (mze)