MurzabajevVčerejšími sedmi dostihy v Neussu byla zakončena také letošní sezóna v německém turfu. Z jezdců spojených s českými a slovenskými dostihy se dokázal letos dostat na rovinách nejvýše Bauyrzhan Murzabayev. Ze 12. místa ve své loňské první sezóně v této zemi se letos dokázal dostat až na 6. příčku za 46 dosažených prvenství.


Byla mezi nimi i Listed Grosser Preis der Sparkasse Dortmund, kde triumfoval se Scapinou (Tai Chi) trenéra Greweho, dále zisk grupy 3 Mehl Mülhens Rennen s Tarajou (High Chaparral). Na podzim se pak radoval z triumfu v Gr. 3 Baden Würternberg Trophy v sedle Potemkina (New Approach) a také v další zkoušce grupy 3, Grosser Preis der Mehl Mülhens Stiftung s tříletou klisnou Sand Zabeel (Poet´s Voice). Stejného počtu vítězství (včetně tří výher v dostizích Listed) jako Murzabayev dosáhl i Jozef Bojko, ale vlivem menšího počtu druhých míst je v žebříčku osmý, před něho se totiž ještě dostal s rovněž 46 prvenstvími Marco Casamento.

Loňský šampion Filip Minařík je tentokrát v žebříčku na 12. místě za 30 dosažených vítězství. Kdyby se ale sestavoval šampionát podle vyježděných dotací, náleželo by mu za více než 919 tisíc euro třetí místo. Vyhrál totiž Gr. 3 Preis der Busch Memorial v sedle Kronprinze (Lord of England), supervytrvaleckou Listed Frühjahrpreis s Carpathianem (Elusive City), další Listed v Dusseldorfu s klisnou Well Timed (Holy Roman Emperor) a kolínský Röttgen Cup (Listed) ovládl s Devastarem (Areion). Se zmíněnou Well Timed jestě Minařík opanoval Diana - Trial (Gr. 2). Povedlo se mu ale i vyhrát i dva klasické dostihy. Německou Velkou jarní cenu o více než čtyři délky ovládl s Ancient Spiritem (Invincible Spirit) připravovaným trenérem Carvalhem a Oaks dominoval v sedle již dvakrát zmíněné výborné Well Timed. S Ancient Spiritem pak Filip Minařík ještě vyhrál na konci srpna mílovou Oettingen Rennen (Gr. 2).

Na 23. místě (zisk 18 prvenství) je vítěz Českého derby s Blessed Kiss Wladimir Panov. V Německu letos působil první sezónu Jaromír Šafář, který si připsal 6 výher. Podařilo se mu ale vyhrát dvakrát blacktype dostih. Dubnovou sprinterskou Listed v Hannoveru s Schangem (Contat) trenéra Vovčenka a květnový Derby - Trial, ve kterém vedl Balmaina (It´s Gino) trenéra Dzubasze. Na 45. místě je klasifikovaný René Koplík. Ten byl dekorovaný jako vítěz dvakrát. (mze)
  

Konečné pořadí šampionátu jezdců na rovinách v sezóně 2018 v Německu:
1. Andrasch Starke - 86 vít .
2. Adrie de Vries - 72 vít.
3. Maxim Pecheur - 70 vít.
4. Martin Seidl - 51 vít.
5. Rene Piechulek  - 48 vít.
6. Bauyrzhan Murzabayev - 46 vít.
7. Marco Casamento - 46 vít.
8. Jozef Bojko - 46 vít.
9. Alexander Pietsch - 38 vít.
10. Stephen Hellyn - 36 vít.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking