logo bcBreeders' Cup, mítink mající nejblíže k titulu mistrovství světa plnokrevníků, ohlásil pro letošní ročník několik změn. Tou hlavní je přidání nového dostihu - Breeders' Cup Juvenile Sprint pro dvouleté na distanci 5 a 1/2 furlongu na trávě, který se poběží o rovný milión amerických dolarů.


Další změnou je nyvýšení dotace Breeders' Cup Sprint o půl miliónu na rovné dva milióny dolarů. Díky přidání nového dostihu a navýšení ceny sprintu tak letošní program Breeders' Cupu bude čítat 14 dostihů s celkovou dotací 30 miliónů dolarů.

Přidáním nového dostihu se program pro dvouleté rozroste na 5 dostihů, z nichž 3 se poběží na travnatém povrchu. Vedle nově přidaného dostihu se na trávě konají i Breeders' Cup Juvenile Turf, který byl do programu BC zařazen v roce 2007, a Breeders' Cup Juvenile Turf Fillies, který program rozšířil o rok později. Oba dostihy jsou dotovány částkou 1 milión dolarů. Dvoumiliónové Breeders' Cup Juvenile a Breeders' Cup Juvenile Fillies, které se běhají na distanci 1600 metrů, jsou v programu Breeders' Cupu od založení v roce 1984. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking