Chantilly LeyPercyDvě zástupkyně bošovického tréninkového střediska se dnes prezentovaly v Chantilly. Hallingova v dostihu o 60.000 euro skončila v poli poražených, ale trojnásobná klasická vítězka Ley Percy získala těsné druhé místo.

Hallingova (Halling) stáje DS Maentiva naposledy startovala v polovině ledna v Deauville. Realizační tým jí tentokrát vyslal do Prix Chantilly Capitale du Cheval, handicapu pro tříleté koně o 60.000 euro na mílové trati. Klisna nesoucí 55,5 kilogramy měla nevýhodu nejvyššího startovního boxu. Antoine Werle ji brzy dostal do středu pole. V cílové rovině se klisna dopředu neposouvala a 200 metrů před cílem bylo zřejmé, že skončí v poli poražených. Cílem proběhla jako dvanáctá, devět délek za vítězným Zlatan in Paris (Slickly) se Soumillonem.

Reprezentantka stáje Ekols Skalica ČR Ley Percy (Sir Percy) se na francouzské dráhy vrátila po 13 měsících v prodejce Prix de la Fu Madame pro čtyřleté koně o 19.000 euro na trati 1900 metrů. Hnědka vedená Veronem měla horší startovní reakci z boxů a ocitla se na konci pole. Vzadu absolvovala většinu dostihu a ještě 300 metrů před cílem byla na konci pole. Pak ukázala pěkný finiš, 100 metrů před cílem již byla pátá a nakonec o hlavu zaostala za vítězným Sole Reign (Desert Style). Ley Percy rozhodně nezklamala a při lepším průběhu dostihu mohla zvítězit. (mze)