Čtyři mítinky, které se měly dnes uskutečnit v Anglii na drahách Huntingdon, Doncaster, Ffos Las a Chelmsford, byly zrušeny. Důvodem jsou, jak uvádí Racing Post, tři potvrzené případy koňské chřipky, které byly zjištěny u vakcinovaných koní v tréninkovém středisku Donalda McCaina.

 
"Koně z postiženého yardu včera startovali v Ayr a Ludlow, což potenciálně ohrozilo významný počet z cetrál po celé zemi i v Irsku," uvádí se v prohlášení British Horseracing Authority (BHA), které se krizovou situací zabývá. "Skutečnost, že případy byly zjištěny u očkovaných koní, je důvodem k závažným obavám o welfare zvířat a možném šířením choroby. Rozhodnutí zrušit dostihy pokládáme za nezbytné, aby bylo v co největší míře omezeno riziko dalšího šíření nemoci."

Případy koňské chřipky byly v minulých týdnech zjištěny ve Francii, dostaly se i do Anglie a Irska a BHA před chřipkou varovala už 19. ledna. Dosud však nebyl identifikován žádný nález u vakcinovaných koní. V prohlášení BHA dále uvádí, že intenzivně pracuje na zmapování všech tréninkových středisek, které mohly být vystaveny nebezpečí nákazy a rozhodne o dalších akcích. V současné době komunikuje se všemi středisky, která mohla být nákaze vystavena, a navrhuje zavedení vhodných karanténních opatření, aby bylo zabráněno dalšímu šíření choroby.  (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking