DWC2023Japonským koním se v posledních letech na mezinárodní scéně daří. Po úspěchu Panthalassa (Lord Kanaloa) v nejbohatším dostihu světa Saudi Cupu to v sobotu potvrdil i další ročník druhého nejlépe dotovaného dostihu na světě Dubai World Cupu (Gr.1, 3+, 2000 m), sponzorovaného leteckou společností Emirates Airline.


V dostihu o 12 miliónů dolarů se nádherným finišem prosadil 10:1 nabízený USHBA TESORO (Orfevre), v posledních čtyřech startech neporažený vítěz Tokyo Daishoten (Gr.1), který pod Yuga Kawadou s přehledem 2 3/4 délky zdolal anglického Algiers (Shamardal). Třetí finišoval Emblem Road (Quality Road), čtvrtým místem stvrdil japonský úspěch T O Keynes (Sinister Minister). Favorizovaný Country Grammer (Tonalist), obhájce loňského vítězství, skončil až sedmý, přesto dopadl lépe než jeho již zmíněný přemožitel ze Saudi Cupu Panthalassa, který velkou část dostihu tlačil na tempo, ale v závěru se propadl na desátou příčku.

Svěřenec Noboru Takagiho Ushba Tesoro nebyl špatným koněm na japonské trávě, přechod na písek však z něj udělal šampióna, který ze sedmi startů na tomto povrchu vytěžil šest vítězství. Japonským koním se nedařilo jen v hlavním dostihu. Sílu tamního chovu a turfu demonstroval v UAE Derby tříletý DERMA SOTOGAKE (Mind Your Biscuits) s Patrickem Lemairem suverénním 5 1/2 délkovým vítězstvím. Ještě pohlednější výkon předvedl EQUINOX (Kitasan Black), který pod stejným jezdcem stylem start-cíl ovládl Dubai Sheema Classic (Gr.1, 2400 m) v traťovém rekordu 2:22,31. (miv)
   

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net