DortmundO první zahraniční starty koní v českém tréninku v nové sezóně se dnes vpodvečer postarali dva svěřenci Grega Wroblewskiho, kteří se objevili na dostizích PMU v Dortmundu. A mnoho nechybělo a hned první start Green Rockse skončil vítězstvím.

Jako první se ze svěřenců trenéra Wroblewskiho postavil na start www.StrategieX.de-Rennen kat. E o 5000 euro na 1950 metrů zástupce stáje Enrico Borroni, čtyřletý Green Rocks (Red Rocks) s A. Bestem v sedle. Tmavý hnědák naposledy obsadil před měsícem třetí místo v Brémách na trati 2400 metrů. Tentokrát odvodil většinu 1950 metrů dlouhé trati. Do cílové roviny zavedl pole sedmi soupeřů s výrazným náskokem, ale před polovinou roviny se vydal na stíhací jízdu desetiletý Elkantino (Kalatos) s R. Piechulkem, který nakonec Green Rockse o třičtvrtě délky porazil. Green Rocks ale podal velmi dobrý výkon, ostatně podle sázkových kurzů byl druhým největším outsiderem dostihu.

Druhým českým vyslancem v Dortmundu byl ještě nedávný svěřenec trenéra Koplíka Bukhari (Dalakhani), který se pod vedením Jozefa Bojka zúčastnil hlavního dostihu mítinku, Preis vom Restaurant Hufeisen auf der Rennbahn kat. III o 6.000 euro. Také Bukhari se dostal po startu do vedení, ale už před zatočením do cílové roviny bylo vidět, že nemá tolik sil a pustil před sebe jednoho ze soupeřů. V cílové rovině ho již Josef Bojko moc nejezdil a bělouš hájící barvy stáje TVD a.s. proběhl cílem na pátém místě. Na vítězného a o 5 kilogramů méně zatíženého favorita Rock of Cashel (Areion) ztrácel v cíli necelých 14 délek. Bukhari vydělal 300 euro, zatímco Green Rocks tisícovku. (mze)