deauville rennyBěhem dnešního dostihového odpoledne na závodišti v Deauville si odbyli premiéru dva dvouletí koně DS Pegas, klisna Carmella a hřebec Dragon. V jejich sedlech byl žokej Petr Foret a oba skončili v poli poražených, byť Carmella zaostala za vítězkou jen o sedm délek.

Jako první šla do boje s osmi francouzskými soupeři dcera dvojnásobné klasické vítězky Catoffle (Catrail) Carmella (Campanologist), která se zúčastnila Prix de la Reboursiere (2l., 1600 m, 27.000 euro, záznam dostihu). Carmella hůře vyskočila z boxů, ale ztrátu na startu rychle dohnala a cválala na konci pole. V cílové rovině nejprve ž. Foret hledal místo a po jeho nalezení klisna zrychlila, ale na dotovaná místa ještě nestačila. Cílem proběhla na osmém předposledním místě, přibližně sedm délek za vítěznou druhou favoritkou Luminate (Lawman).

O půl hodiny později debutoval další dvouletek v péči Dalibora Töröka, Dragon (Planteur). Ten měl proti sobě v Prix Beachcomber Paradise - Prix de Montaigu ( 2l., 1600 m, 27.000 euro, záznam dostihu) dokonce třináct soupeřů a stejně jako Carmella patřil k outsiderům dostihu. Dragon se brzy po startu zařadil k čelní skupině a cválal na druhém až třetím místě. Před koncem oblouku se trochu propadl dozadu. V cílové rovině ještě krátce zrychlil, ale když se k vedoucím koním nepřibližoval, Petr Foret ho přestal 200 metrů před cílem jezdit a doběhl do cíle jedenáctý.  Suverénním a nečekaným vítězem dostihu se stal Mickaelem Barzalonou vedený Wooton (Wooton Basset), který měl už v polovině cílové roviny luxusní náskok na všechny soupeře a přestože výrazně vybočil na obě strany, ještě zvítězil o šest délek. Dragon za ním v cíli zaostal o přibližně o 15 délek. (mze)