Gontchar AngersDva dvouleté koně stáje Valentina Bukhtoyarova vyslal dnes na start ve francouzských Angers trenér Arslangirej Šavujev. Oba vedl šampion Bauyrzhan Murzabayev. Lépe si počínal Gontchar, který na dvoukilometrové trati doběhl pátý s nevelkým odstupem za vítězem.

Druhý životní start čekal na Ivana Le Terrible (Lawman) v úvodním dostihu mítinku, Prix la Koumia kat. G o 16.000 euro. Bohužel těsně před plánovaným startem byla zjištěna závada na startovacích boxech a tak bylo 14 dvouletých koní vysláno do dostihu pomocí gumy. Start dostihu se navíc ještě opozdil kvůli favoritovi Salernovi (Trajano), který se zbavil Mikhaela Barzalony před příchodem k místu startu z gum. Koně se podařilo po nějaké době odchytit, ale v dostihu nebyl moc vidět a skončíl sedmý. Ivan Le Terrible odstartoval vzadu zvnějšku, ale záhy se dostal dopředu a cválal okolo páté pozice. V cílové rovině ale zrychlení soupeřů nestačil a doběhl desátý, přibližně 17 délek za vítězným Burger and Fries (Sageburg), který se stal po "útěku" Salerna prvním favoritem dostihu (5:1). Svěřenec trenéra Šavujeva byl druhým největším outsiderem s kurzem na vítězství 49:1.

Gontchar, třetí v Nancy před měsícem, se naštěstí již dočkal při svém startu, který byl opožděný o 40 minut oproti původnímu plánu, spravených startovacích boxů. V Prix Luna Well kat. G o 16.000 euro ho čekalo dvanáct soupeřů a podle startovního kurzu 10,4:1 měl doběhnout na šestém místě. Úvodní fáze dostihu byla velmi rychlá a Gontchar absolvoval většinu dostihu pátý odzadu. V cílové rovině se postupně rozbíhal a na posledních sto metrech předvedl pěkný finiš, který mu vynesl páté místo, necelé dvě délky za vítězným Like For Like (Turtle Bowl).  (mze)