magna racino shortDnešní odpoledne v Ebreichsdorfu s účastí koní od trenérů Bartoše, Bodláka, Holčáka a Wroblewskiho bylo pro české barvy úspěšné. Snadným vítězem Internationales St. Leger (Gd-3) se stal reprezentant stáje Meridian Autor vedený Zdenko Šmidou a výborný výkon podala také Iceni Girl, která i přes velmi špatný start získala finišem v Preis der Diana druhé místo.

V osmihlavém poli 15.000 eury dotovaného Internationales St. Leger byli i tři čeští zástupci. Kromě loni druhého Omnibuse (Da Xian) přijeli na zdejší dráhu i tříletí Sin And Rich (Sorbie Tower) a svěřenec Františka Holčáka Autor (Authorized), který šel na start neporažený z posledních dvou bratislavských startů, ale také jako kůň, který nikdy neběžel dostih přes 2000 metrů. Tempa 2800 metrů dlouhého dostihu se chopil Mediplomat (Medicean) vedený Radkem Koplíkem následovaný Sin And Richem. Omnibuse držel Jan Rája okolo páté pozice, zatímco Autor cválal na konci pole. Posouvat se výrazně dopředu začal v posledním oblouku, kde také zrychloval slovenský Atack (Mamool). Naopak viditelně slábnul Sin And Rich. Do cílové roviny zatočil Autor na čtvrtém místě a po otevření volného prostoru se snadno posunul do čela. Jeho vítězství bylo naprosto suverénní, druhému Urgesteinovi (Mamool) v cíli utekl o 4 délky. Cíloví rozhodčí ohodnotili jeho triumf výrokem "zadrženě", přičemž hnědý valach vůbec poprvé startoval v nejvyšší společnosti. Omnibus doběhl o pouhý nos třetí. Atack skončil pátý a Sin And Rich poslední osmý.

V Preis der Diana pro tříleté a starší klisny na 1800 metrů byly v devítihlavém poli dvě české zástupkyně, Iceni Girl (Iceman) s Radkem Koplíkem a Fantazia Mia (Ad Valorem) vedená Jaromírem Šafářem. V dostihu ale také byla Viva Lea (Rosensturm) připravovaná ještě nedávno Čestmírem Olehlou, která byla po zářijovém vítězství v Bratislavě exportována do Slovinska. V dostihu měla bohužel velmi špatný start Iceni Girl, která na startu ztratila okolo čtyř délek a ocitla se tedy nečekaně na posledním místě. V průběhu dostihu ji ale Radek Koplík posouval pomalu dopředu a v cílové rovině ještě klisna předvedla pěkné zrychlení, kterým nakonec získala druhé místo 2 délky za suverénkou Lili Moon (Desert Prince) s Benjaminem Clösem.  V dostihu dlouho čtvrtá Fantazia Mia nakonec doběhla pátá za Viva Leou.

Do Herbst-Hoffnungspreis na trati 1800 metrů nastoupilo nakonec jen šest koní. Účastnici jedničkové Ceny Wago Delight My Fire (Way of Light) držel od startu Jaromír Šafář vzadu a v cílové rovině ji podél bariéry posunul na čtvrté místo, 15 délek za vítězným německým Montinem (Desert Prince) s Benjaminem Clösem.