King George 19Aktuálně nejlépe hodnocený kůň světa Crystal Ocean (Sea The Stars), vítěz Japan Cupu japonský Cheval Grand (Heart's Cry) či letošní premiant Epsom Derby Anthony Van Dyck (Galileo). To byla jen část nabitého pole King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 3+, 2400 m, 1,250.000 Ł), v nichž měla potvrdit svou pozici královny turfu famózní Enable (Nathaniel).

 
V poli 11 koní měl hned 4 zástupce, včetně zmíněného Anthony Van Dycka s Ryanem Moorem, vládce Ballydoyle Aidan O'Brien, který nechtěl nechat nic náhodě a krátce po startu se na čele vytvořila skupinka jeho svěřenců. Vodil Norway (Galileo) s W. Lordanem, před Magic Wand (Galileo), kterou vedl Donnacha O'Brien a třetí cválal Hunting Horn (Camelot) s Jamie Heffernanem. Usadit se vedle nich se v úvodu pokoušel Frankie Dettori s Enable, ale záhy se stáhl a nechal klisnu cválal za středem pole. Hodně brzo musel Moore pobízet též blízko čela jdoucího Anthony Van Dycka, který pak velmi brzo odpadl a z coolmorských se nečekaně nejlépe držel Hunting Horn. To podstatné ale měli v rukou jiní. V cílové rovině šla do čela Enable, na bariéře sledovaná Crystal Ocean s Jamesem Doylem a tito dva pak svedli krásný souboj, z něhož podle očekávání, byť s menší suvererenitou, než se čekalo, vyšla v předešlých 10 startech neporažená ENABLE. Za Crystal Ocean, který na šampiónku ztrácel jen krk, doběhl pětiletý Waldgeist (Galileo), za kterých zela sedmidélková propast. Čtvrtý doběhl Salouen (Canford Cliffs) a jako pátý nejlepší z O'Brienových koní Hunting Horn (Camelot). 

Pro Enable (Nathaniel), jejímž cílem je historický třetí triumf v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), to bylo po úspěchu v roce 2017 druhé vítězství v King George. Jak jsme již mnohokrát uvedli, odchovankyně Juddmonte Farm je nejúspěšnějším potomkem plemeníka Nathaniela (Galilea), který tento dostih vyhrál v roce 2011, a je úzce 3x2 prochována na legendárního Sadler's Wellse (Northern Dancer) (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking