Konečné pořadí The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo to, co už bylo patrné od jeho loňského triumfu v Dubaji. Nejlepším koněm světa loňského roku byl japonský EQUINOX (Kitasan Black). Na tratích 2101 - 2700 metrů byl jeho nejlepší výkon oceněn známkou 135, čímž výrazně utekl všem svým soupeřům.

 
Equinox si navíc vyzkoušel i kratší trať a i jeho výkon na "Intermediate", tedy tratích 1900 - 2100 metrů by se známkou 128 (takto handicapeři ocenili jeho výkon v Tenno Sho Autumn, stačil na prvenství. byť v tomto případě by se o ně musel rozdělit s neporaženým zástupcem francouzského turfu Ace Impact (Cracksman). Svěřenec Jean Claude Rougeta byl tak vyhlášen nejlepším tříletým koněm loňské sezóny.

Equinoxových 135 je nejvyšší známka, jako dosud v Japonsku trénovaný kůň ve WBRR získal, dosud tento primát držel v USA narozený El Condor Pasa (Kingmambo), který byl v roce 1999 ohodnocen ratingem 134. Equinox však není prvním japonským koněm v čele hodnocení- Už před 10 lety v roce 2014 se na čelo dostal současný plemeník Just A Way (Heart's Cry), k prvenství mu však tehdy stačila známka 130. Japonsko vůbec mělo loni velmi úspěšný rok. Mezi 226 staršími koňmi, hodnocenými známkou 115 a víc, má vedle Equinoxe dalších 43 zástupců.

Nepřehlédněte: Nagano Gold bude v Němčicích připouštět za stejnou cenu jako v Polsku

Sprinterem roku byl se známkou 125 vyhlášen novozélandský čtyřnásobný Gr.1 vítěz Lucky Sweynesse (Sweynesse), mílařem francouzský vítěz Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1) Big Rock (Rock of Gibraltar) a ultravytrvalcem irský rodák v australských službách Without A Fight (Teofilo), jemuž se loni podařilo získat ceněný double Caufield Cup - Melbourne Cup. 

Miloslav Vlček        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net