gpsc 2020Další fantastický výsledek dnes získal úřadující Kůň roku NAGANO GOLD (Sixties Icon) Syndikátu V3J. Svěřenec trenéra Václava Luky mladšího v Grand Prix de Saint Cloud, Gr.1 dostihu na 2400 metrů, dlouho bojoval pod Christophe Soumillonem o vítězství, nakonec skončil o krk druhý za favorizovaným Way to Paris (Champs Elysees), kterého vedl Pierre-Charles Boudot.

 
Českému zástupci, kterého si člen Syndikátu Václav Luka starší vybral už jako odstávče, francouzští sázející příliš nevěřili a v poli 5 koní měl druhý nejvyšší kurz. Navzdory malému poli se Gr. 1 dostih neodehrával v tradičním francouzském duchu, ale Ziyad (Rock of Gibraltar) udal solidnější tempo. Za ním se usadil Nagano Gold, brzo však přes něj přešel anglický Old Persian (Dubawi) a v tomto pořadí koně došli až do cílové rovinky. Tam Soumillon protáhl Nagano Golda podél bariéry a dlouho bojoval se Ziyadem, ale když se mu podařilo se přes něj dostat, přišel zvenčí útok ze zadu jdoucího Way to Paris, který o krk zvítězil.

Pro Nagano Golda je to vedle druhého místa v Hardwicke Stakes (Gr.2) při loňském Royal Ascotu další excelentní úspěch a již deváté dotované umístění v blacktype dostihu. Za dnešní druhé místo mu náleží dotace 54.864 €, celkem již vydělal po přepočtu více jak 6,5 miliónu korun. (miv)

Technický výsledek dostihu
     fitmin nagano    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking