Prix du jockeyclub 2022Nečekaně suverénního vítěze mělo nedělní francouzské derby Prix du Jockey Club (Gr.1, 2100m, 1,500.000 €) v Chantilly. Na měkké dráze se velmi lehce s pětidélkovým náskokem před soupeři prosadil třetí favorit dostihu domácí VADENI (Churchill) s Christophe Soumillonem.

 
Belgický rodák a mnohonásobný francouzský šampión vytáhl svěřence trenéra Rougeta 450 metrů před cílem do vnější stopy, vítěz Prix de Guiche (Gr.3) pak na metě 300 metrů do cíle převzal vedení a následně už jen zvyšoval náskok. Na další dvou místech finišovali angličtí El Bodegon (Kodiac) a favorizovaný vítěz francouzské Velké jarní Modern Games (Dubawi), čtvrtý doběhl další Rougetův svěřenec Al Hakeem (Siyouni).

Aga Khanův vlastní odchovanec Vadeni pochází z prvního ročníku evropského šampióna dvouletých hřebců a tříletých mílařů Churchilla, vítěze anglických i irských 2000 Guineas, do něhož Coolmore vkládá velké naděje jako do nejnadějnějšího Galileova nástupce. Matka Vaderana (Monsun), vítězka ve Francii ve třech letech, má na dráze 5 potomků, z nichž každý zvítězil, přičemž Vadiyann (Footstepsinthesand) a Vadsena (Makfi) se umístili v listed dostizích. Bába Vadawina (Zafonic), Gr.1 vítězka, dala 5 blacktype potomků.
Z našeho pohledu je mimořádně zajímavé spojení Galileova syna s Monsunovou dcerou, které dalo základ i rodokmenu trojnásobného Koně roku a letos debutujícího plemeníka Nagano Golda (Sixties Icon). (miv)
.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net