poule poulains 2018Dnes se v Longchamp odběhly první dva klasické dostihy francouzského kalendáře. Zatímco míle určená hřebcům zůstala doma, mezi klisnami, jejichž dostih se odběhl se zpožděním a kvůli bezpečnosti na jiné dráze než bylo plánováno, se radovala anglická zástupkyně.


Nádherný souboj předvedli hřebci v Poule d'Essai des Poulains (Gr.1, 3 hř.,  1600 m, 600.000 €), v nichž se prosadil skvěle zvenčí finišující Olmedo, který ač dosud nezískal žádné stakes vítězství, odskakoval do dostihu jako druhý favorit. V sedle svěřenece J-C Rougeta, který mj. loni doběhl druhý v Gr.1 Grand Criteriu, byl Christian Demuro. Druhý, pouhý krk od vítěze, skončil anglický Hey Gaman (New Approach), třetí místo patřilo Dice Rollovi (Showcasing) a čtvrtý skončil favorit Wootton (Wootton Bassett).

Olmedo, prodaný na Arqana Deauville v2 Yearling Sale za 100.000 €, je prvním Gr.1 vítězem a čtvrtým vítězem stakes dostihu po vítězi Queen Anne Stakes (Gr.1) a Juddmonte International Stakes (Gr.1) Declaration of War (War Front). Matka Super Pie (Pivotal) vyhrála jeden dostih v Deauville a její předešlý a jediný další potomek dostihového věku Super Mac (Makfi) doběhl čtvrtý v listed. Hřebec pochází ze slavné německé rodiny založené klisnou Schwarzgold (Alchimist).


  
Překvapením skončily Poule d'Essai des Pouliches (Gr.1, 3 kl., 1600 m, 500.000 €), v nichž se prosadila v kurzu 13:1 nabízená letos debutující anglická Teppal (Camacho) z lotu Davida Simcocka, která loni proměnila oba starty v EBF dostizích ve vítězství. Za Olivierem Peslierem vedenou klisnou skončila domácí Coeur De Beaute (Dabirsim), zvenčí finišující Wind Chimes (Mastercraftsman) přišla se svým útokem pozdě na to, aby sthla více než třetí příčku.

Teppal, která byla zakoupená loni na breeze-up dražbě v Deauville za 105.000 €,  je dcerou v irském Yeomanstown Stud působícího Camacho (Danehill), raného rychlíka, produkujícího koně podobného typu. Matka Jummana (Cadeaux Genereux) vyhrála jako dvouletá jeden dostih v Anglii a umístila se na čtvrtém místě v listed Radley Stakes. Dosud dala 4 vítěze včetně druhého z Prix du Bois (Gr.3) Another Party (Pomellato). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking