RosehillAustrálie je zemí, kde se běhá nejlépe dotovaný handicap na světě (Melbourne Cup o 8 miliónů australských dolarů), nejlépe dotovaný sprint i dostih na trávě (The Everest o 15 miliónů) a také nejlépe dotovaný dostih pro dvouleté. Tím je už několik let dostih s názvem Golden Slipper Stakes, ve kterém se naposledy rozdělilo 3,5 miliónu australských dolarů.


Stejnou dotaci má už od roku 2007, pro ten následující ročník jej ale čeká radikální navýšení. Podle sdělení šéfa Racing NSW Petera V'landyse se jeden z vrcholů programu na závodišti v Sydney příští březen poběží už o rovných 5 miliónů dolarů, tedy přibližně 80 miliónů korun. To je jen pro porovnání více jak dvojnásobek sumy všech cen, o něž se letos soutěžilo na českých drahách.

Golden Slipper Stakes je čtvrtým nejlépe dotovaným dostihem Austrálie, když vedle již zmíněné dvojice bohatě dotovaných klání je před ním ještě Golden Eagle, vedle The Everest další z nových dostihů tamního kalendáře, který se běhá od roku 2019 a jehož dotace činí 7,5 miliónu dolarů. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net