Merano rovinaNa dnešním dostihovém odpoledni v italském Meranu  samozřejmě  nemohli chybět koně v českém tréninku. Z trojice startujících koní udělala největší radost čtyřletá Green Type připravovaná Gregem Wroblewskim, která zvítězila ve vytrvaleckém rovinovém dostihu.

Green Type (Storm Mountain) stáje Enrico Borroni potvrdila dobrou formu z Mistrovství Evropy amatérských jezdkyň z Bratislavy z 30. srpna a přestože ji sázející diváci v 2400 metrů dlouhé Premio Agenzia do Assicurazioni Cecchinato (záznam dostihu) o 6000 euro podceňovali (kurz na vítězství 7,1:1), dokázala si pod vedením Evelyn Poehl poradit se šesticí soupeřů. Green Type cválala od startu na třetím místě s minimální ztrátou na vedoucího Gusty Gale (Hurricane Run) a na protilehlé rovině již byla druhá. Na posledních dvě stě metrech dostihu měla nejvíce sil a leadera dostihu porazila o délku.

Po měsíci se vrátil na zdejší dráhu Nos Galan (Dylan Thomas) stáje Vocetka. Na své minulé druhé místo ale v Premio Nello Coccia (záznam dostihu), siepi na 3300 metrů o 12.000 euro, nedokázal navázat. Jezdec Columbu ho zpočátku vedl vzadu pole a v předposledním oblouku již Nos Galan cválal na páté pozici. V cílové rovině pak získal hnědák čtvrté místo, s téměř desetidélkovou ztrátou na vítězného Relco Sud Ovest (Manduro) s Pastuszkou. Josef Bartoš s Romisem projel cílem na třetím místě.

Na italské dráhy se vrátil po dvou startech ve Wroclawi svěřenec trenéra Harise Apres Moi (Johnny Red Kerr). V Premio Historie d´Estruval (záznam dostihu), crosscountry na 3000 metrů o 6000 euro, už od startu cválal vzadu a postupně nabíral velkou ztrátu na čelo dostihu ovládané Tweey Kashem (Bonbon Rose), pole koní se totiž poměrně rychle natáhlo do velké dálky. Cílem nakonec proběhl Apres Moi poslední osmý, s velikou ztrátou na celý dostih suverénního Tweety Kash.

Už se zdálo, že Josef Bartoš prožije dnešní mítink výjimečně bez vítězství, ale po druhém a třetím místě dokázal získat snadné prvenství v závěrečném dostihu mítinku, Premio Spegasso - Memorial Giovanni (záznam dostihu), steeplechase na 3500 metrů o 10.500 euro. Bartoš zvítězil v sedle favorita Little Bruv (Observatory) a připsal si tak 47. letošní vítězství v Itálii. (mze)