MeranoPřekážkového svátku v Meranu obsahujícího tři grupy vč. grupy 1 Gran Corsa Siepi di Merano se zúčastnila početná výprava koní v českém tréninku. Hlavní dostih Gr. 1 Gran Corsa siepi di Merano ovládl favorizovaný Brog Deas s Janem Faltejskem. A Josef Bartoš dokázal vyhrát dvakrát vč. grupy 3.

Jednoho z vrcholů překážkové sezóny v Meranu, Premio LX Gran Corsa siepi di Merano (záznam dostihu) na čtyřkilometrové trati o 60.000 euro se zúčastnili tři zástupci z Čech a Moravy. V roli spolufavorita dostihu (3,3:1) šel na start reprezentant stáje Monte Negro Brog Deas (Arakan), kterého tentokrát trenér Radek Holčák nasedlal Janu Faltejskovi. Na startu bohužel zlobil Rabbit Well (Dream Well), který opět odmítal odstartovat a do dostihu se vydal s obrovskou ztrátou na devět soupeřů. Z českých koní se ukazoval nejprve nejvíce vepředu Mazhilis (Country Reel), zatímco Brog Deas cválal v poklidu okolo středu pole. V poslední třetině dostihu ho ale posunul Jan Faltejsek do čela dostihu. V posledním oblouku sledoval pětiletého vyslance z Velkých Karlovic Josef Bartoš se spolufavoritem Sol Invictusem (King Charlemagne), ale v cílové rovině Brog Deas nepolevoval ve vysokém tempu a zvítězil o tři a čtvrt délky. Rabbit Well a Mazhilis dokončili dostih na posledních dvou místech, s velkou ztrátou na vítěze.

Tři čeští zástupci se zúčastnili siepi Premio Lions Club Maiense (záznam dostihu) na trati 3300 metrů o 17.600 euro. Italskou překážkovou premiéru si tu odbyl pod vedením Jana Faltejska vítěz loňského Českého derby Mister Aviation (Montjeu) a dalšími Čechy v poli byli Big Mago (Dylan Thomas) a Cross Ice.  První dvě třetiny dostihu pojali Mister Aviation a Cross Ice aktivněji. Váňou vedený syn Montjeu se dokonce na chvíli objevil i na čele, zatímco Big Mago se držel více vzadu. V poslední třetině dostihu ale čeští zástupci nestačili rychlostí a v poslední zatáčce již byli Mister Aviation a Cross Ice daleko vzadu. Nakonec tedy nejlépe skončil Big Mago na sedmém místě, s dvacetidélkovým odstupem za vítězným Arcisate (Dubai Destination), kterého přiměl Josef Bartoš k silnému finiši. Big Mago porazil s velkým odstupem osmého Cross Ice a devátého Mister Aviationa.

Pouhých pět startujících měla Gr. 3 Premio A.S.S.I. ex U.N.I.R.E. (záznam dostihu), siepi o 30.000 euro na trati 4500 metrů. Dostih dlouho vodil Faverův Frolon před Dar Saidem s Josefem Bartošem. Zástupci tréninkového střediska Váňových, Budapest (Montjeu) s Josefem Váňou ml. a Cornet Obolensky (Notnowcato) s Janem Kratochvílem cválali na třetí a čtvrté pozici. V posledním oblouku se dostal na druhé místo Budapest, zatímco hůře skákající Cornet Obolensky již odpadl na poslední místo. Cílová rovina se stala sólem pro Josefa Bartošes Dar Saidem (Sulamani), a  i když Budapest také finišoval, musel se spokojit se druhým místem o tři délky zpět. Zabojoval také Cornet Obolensky, který se ještě dostal na čtvrté místo.

Polovinu startovního pole úvodní pětikilometrové cross-country Premio Associazione Arma di Cavalle (záznam dostihu) o 14.000 euro tvořili svěřenci Paola Favera, kteří šli na start jako desetinnoví favorité, ale nakonec se do cíle dostal jeden jeden z nich. Zástupce stáje Polar-Sportovní služby-Váňa Priory Bay (Lear Fan) jezdí letos do Itálie sbírat eura v každém startu a ani tento dostih nebyl výjimkou. Zpočátku ho Josef Váňa držel v sevřeném poli okolo středu, ale ve druhé půlce dostihu pole prořídlo a roztáhlo se do dálky. Priory Bay se tak dostal nejprve na třetí a pak na druhé místo, které mu zůstalo i v cíli. Dostih vyhrál totální outsider (25:1) Royal Haven (Sulamani) s I Saggiomem, který v cílové rovině předstihl dlouho vedoucího Monjoliana (Barnebeau). Za ním finišoval o tři délky zpět Priory Bay.

Posledním českým zástupcem v Meranu byl tříletý Nos Galan (Dylan Thomas) s Josefem Váňou ml. v Gr. 3 Premio Ettore Tagliabue na trati 3300 metrů. V pětihlavém poli se dlouho držel okolo třetího místa, ale v poslední třetině přestával stačit nasazenému tempu a nakonec doběhl daleko poslední. Start-cíl zvítězil o 6 délek Astro Benigno (Mujahid) s Davidem Pasztuszkou před Imperiosem (Mastercraftsman) s Josefem Bartošem. (mze)