Dante stakes 2023Čtvrteční mítink v Yorku hostil Al Basti Equiworld Dubai Dante Stakes (Gr.2, 2300 m), který je v Anglii považován za nejvýznamnější předzkoušku Epsom Derby. Bookmakery ale letošní vítěz až tolik nezaujal, v předběžných sázkách jej vidí až jako šestou šanci s kurzem 12:1.

 
V poli jedenácti tříletků se prosadil 6:1 nabízený THE FOXES (Churchill), svěřenec Andrew Baldinga s Osinem Murphym v sedle, který v závěru o krk odolal náporu  White Birch (Ulysses). Třetí finišoval coolmorský Continuous (Heart's Cry) v současném doběhu s favorizovaným Passenger (Ulysses), jemuž se dostih vyloženě nepovedl, v rozhodující chvíli neměl prostor k nástupu a finišem v posledních metrech dokázal vybojovat alespoň třetí příčku.

Nepřehlédněte: WBRR: Vítěz japonských 2000 Guineas and premiantem anglické verze i Kentucky Derby

Jeho problémy neunikly bookmakerům, kteří jej pro Epsom Derby vypsali v kurzu 8:1 jako čtvrtou šanci, a vidí jeho šance výš než šance dnešního vítěze. Aktuálně je favoritem vítěz Lingfield Derby Trialu (L) Military Order (Frankel), pravý bratr předloňského derby vítěze Adayara, reprezentující barvy Godolphinu. Druhou šancí je O'Brienův Auguste Rodin (Deep Impact), který celou zimu strávil v pozici první šance a jehož lze nyní vsadit v kurzu 5:1. Třetí nejnižší kurz 7:1 má vítěz Chester Vase Arrest (Frankel). (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net