irish derby 2022Žádné velké překvapení nepřineslo letošní Dubai Duty Free Irish Derby (Gr.1, 3, 2400 m, 1,000.000 €). Vítězství si z něj odnesl třetí z anglické modré stuhy a spolufavorit dostihu WESTOVER (Frankel), kterého vedl Colin Keane.


Svěřenec Ralpha Becketta měl ideální průběh, když se usadil za vedoucího French Claim (French Fifteen), v poklidu za ním cválal hlídaje si čelo dostihu, na začátku cílové roviny převzal vedení a pak už jen odcházel od soupeřů. V cíli mu rozhodčí naměřili náskok 7 délek. Druhý skončil Piz Badile (Ulysees), který v Epsomu obsadil dvanáctou příčku, třetí místo uhájil tempo diktující French Claim. Spolufavoritka dostihu Tuesday (Galileo), vítězka Epsom Oaks, kterou Aidan O'Brien do dostihu dohlašoval, výkon z Epsomu nezopakovala a skončila čtvrtá. V dostihu startovalo 8 koní, každému z nich koluje v žilách i Galileova krev.

Westover je po loňském úspěchu Hurricane Lane druhým Frankelovým (Galileo) vítězem irského derby v řadě. Vlastní odchovanec Juddmonte Farm, jejíž barvy hájil i samotný Frankel, je osmým startujícím potomkem a sedmým vítězem z vítězky Turf Mile Stakes (Gr.3) Mirabilis (Lear Fan), která s Frankelem dala už Gr.3 vítěze Monarchs Glen. Bába Media Nox (Lycius), Gr.2 vítězka, dala 8 vítězů včetně 3 úspěšných v blacktype dostizích, z nichž si nejlépe vedla vítězka francouzských Oaks Nebraska Tornado (Storm Cat). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net