Zatímco ve většině evropských zemí se dostihový provoz zastavil, V irsku dostihy pokračují. Včerejší rozhodnutí Horse Racing Ireland, řídící organizace tamních dostihů, ale ještě zpřísnila podmínky, za nichž se dostihy mohou na zeleném ostrově konat.


Stejně jako dosud i nadále se dostihy konají za zavřenými dveřmi a na závodiště nemají přístup ani majitelé. V Irsku se také již nekonají žádné večerní dostihy ani dvoudenní mítinky, v jeden den se mohou dostihy konat pouze na jediném závodišti. Vzhledem k tomu, že všechny sauny na závodištích jsou uzavřeny, zvýšily se hmotnosti ve všech dostizích o 2 libry (cca 1 kg), a to jak v rovinových, tak i překážkových dostizích. Dostihů se navíc nesmějí účastnit žádní zahraniční startující a pauza mezi dostihy může činit maximálně 30 minut.

"Nastaly bezprecedentní a chmurné časy, v nichž hledáme nejlepší způsob, jak podpořit dostihovou komunitu a průmysl v tom, co před námi leží. Zdraví a dobré životní podmínky zaměstnanců a účastníků dostihů jsou prvořadým hlediskem, proto jsme zavedli podmínky, které umožňují pokračování dostihů a tisíce rodin, spoléhajících se na toto odvětví, si budou moci udržet obživu," uvedl ředitel HRI Nicky Hartery. "Zavedená opatření budeme průběžně monitorovat, též plánujeme změny v propozicích, které budou oznámeny později. Postup jsme konzultovali s Ministerstvem zemědělství a nadále budeme přísně dodržovat vládní i zdravotnická doporučení." (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking