belmont stakes 2018Zatímco po triumfu Affirmeda v Belmont Stakes v roce 1978 musela Amerika čekat na dalšího vítěze Trojkoruny plných 35 let, pouhé dva roky po trimfu American Pharoah (Pioneerof the Nile) se USA dočkaly znovu - a opět díky svěřenci Boba Bafferta.


Po triumfech v Kentucky Derby a Preakness Stakes měl dalšího silného kandidáta na úspěch v Belmont Stakes (Gr.1, 3, 2400 m, 1,500.000 $, záznam) v dosud neporaženém JUSTIFY (Scat Daddy), do jehož sedla se vyhoupl zkušený Mike Smith. Po Preakness Stakes se sice ozývaly hlasy, zda hřebec, reprezentující barvy partnerství WinStar Farm, China Horse Club, SF Racing LLC, Head of Plains Partners a Starlight Racing, zvládne distanci 2400 metrů, dostih však nenechal nikoho na pochybách, kdo vládne současné Americe. Z výhodného boxu č. 1 startující Justify se hned po startu ujal vedení, sledovaný outsiderem Restoring Hope a druhým z Preakness Stakes Bravazo, ale zatímco Justify, před startem nabízený v kurzu 4:5, dokázal udržet taktovku dostihu až do cíle, jeho dva pronásledované se v závěru propadli. Suverénního Justify nedokázal ohrozit ani Gronkowski (Lonhro) s J. Ortizem, který se favoritovi přiblížil nejvíce - na 1 3/4 délky, za což inkasoval 280 tisíc dolarů určených pro druhého v cíli, dalších 1 3/4 délky ztrácel třetí Hofburg (Tapit), který do dostihu nastupoval v roli druhého favorita.

V šesti startech neporažený Justify, zakoupený jako roček za 500.000 dolarů, korunuje krátkou, ale mimořádně působivou kariéru plemeníka Scat Daddy (Johannesburg), který má letos poslední ročník dvouletých a mezi jehož 836 startujícími potomky najdeme 101 blacktype vítězů. Matka Stage Magic (Ghostzapper) získala druhé místo v listed a třetí v Gr.3 v USA, dosud dala 3 startující potomky, kteří všichni zvítězili a vedle Justify se na blacktype scéně prosadil i její syn The Lieutenant (Street Sense), druhý v Gr.2 Santana Mile. Bába Magical Illusion (Pulpit) doběhla druhá v American Oaks (Gr.1). (miv)  
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking