logo everestKoncept Pegasus World Cupu, s 12 milióny dolarů nejbohatšího dostihu světa, jehož první ročník se odběhl tuto sobotu, se zalíbil i pořadatelům australského závodiště Royal Randwick v Sydney. Ti podle podobného konceptu uspořádají 14. října dostih na 1200 metrů o 10 miliónů australských dolarů.


Dostih se odběhne na trávě, a tak bude nejen nejlépe dotovaným sprintem světa, ale též nejlépe dotovaným dostihem konaným na travnatém povrchu. Stejně jako v případě Pegasus World Cupu ani start v The Everets, jak se nový dostih jmenuje, nebude lacinou záležitostí. I zde bude počet startujících omezen na 12 koní a jejich majitelé se na dotaci dostihu budou skládat zaplacením 600.000 australských dolarů. Podobně jako v USA i zde mohou držitelé práva startovat s tímto právem dále nakládat - nechat běžet koně pod svým jménem, ale též přenechat místo ve startovacím boxu někomu jinému. Díky tomuto právu se na start Pegasus World Cupu dostal i jeho vítěz Arrogate, když Juddmonte Farm koupila právo od Coolmoru. Vedle příspěvků podílníků, které však dohromady nedají plnou cenu dostihu, pořadatelé doplní do plánované výše 10 miliónů dotaci ze sázek, sponzoringu, vysílacích práv a dalších tradičních příjmů pořadatelů.

Na úvodní ročník, který je otevřen konkurenci z celého světa, již bookmakeři vypsali předběžné sázky. V čele nabídky je Winx (Street Cry), sledovaná Chautauqua (Encosta de Lago), ze zahraničních bookmakeři nejvíce věří Lady Aurelii (Scat Daddy) a Limato (Tagula). (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking